Göz Çevresindeki Kırışıklıklardan Kurtulmak

Göz Çevresindeki Kırışıklıklardan Kurtulmak

Göz çevresindeki kırışıklıklar genelde yaşlanmaya ve strese bağlıdır. Göz çevresinde oluşan bu kırışıklıklardan kurtulmak veya görümünü azaltmak için sağlıklı beslenme, yeterli uyuma, stresi azaltma gibi birçok önlem alınabilir. Bu konuda kırışıklık karşıtı kozmetik ürünler de vardır. Fakat evinizde kendi kırışıklık karşıtı çözümlerinizi de uygulayabilirsiniz.

 

Göz çevrenizdeki kırışıklıklardan kurtulmak için aşağıdaki çözümleri uygulayabilirsiniz:

 

İhtiyacınız olanlar:

 

1 yumurta

Biraz pamuk

1 patates

1 yemek kaşığı kadar üzüm çekirdeği yağı

1 çay kaşığı kadar nar çekirdeği yağı

1 çay kaşığı kadar havuç yağı

1 çay kaşığı kadar kızılcık çekirdeği yağı

 

1. Göz çevrenizdeki kırışıklıklara çırpılmış yumurta akını uygulayın. Yumurta akı hidrolipid içerir. Hidrolipid ciltte geçici sıkılaşma sağlamaya yardımcı olur. Biraz pamuğu yumurta akının içine daldırın ve bunu göz çevrenize uygulayın. Gözlerinize gelmemsine dikkat edin. Pamuk 15 dk. kadar bu şekilde durmalıdır. Süre bitiminde pamuğu kaldırın. Alternatif olarak pamuk kullanmadan yumurta akını direkt göz çevrenize uygulayabilirsiniz. Yumurta akı kuruduktan sonra suyla yıkayarak kurulayın.

 

2. Gözlerinize çiğ patates dilimini yerleştirin. Bu gözlerinizdeki şişkinliği ve göz altı torbalarınızı azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca göz çevrenizdeki kırışıklıklara da iyi gelecektir. 10 dk kadar böyle bekleyin Süre bitiminde patates dilimlerini gözlerinizden kaldırın.

 

3. Göz çevrenizdeki kırışıklıklara üzüm çekirdeği yağı uygulayın. Üzüm çekirdeği yağı özellikle göz çevresindeki cilt bölgesini sıkılaştırmada etkilidir. Üzüm çekirdeği yağını, nar çekirdeği yağını, havuç yağını ve kızılcık çekirdeği yağını küçük bir kapta kombin yaparak iyice karıştırın. Parmak ucunuzla 1 damladan fazla olmamak koşuluyla göz çevrenizdeki kırışıklıklara uygulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 3030

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu