Göz Çevresi Nasıl Nemlendirilir?

Göz Çevresi Nasıl Nemlendirilir?

Yaşanma belirtilerinin en sık göründüğü yerlerden birisi de göz çevresidir. Belki de göz çevresindeki yaşanma belirtileri yüzdeki belirtilerden daha çabuk görünebilir. Çünkü göz çevresindeki cilt daha incedir. Göz çevresindeki cilt bölgesinde yağ eksikliği, kuruma ve kırışıklıklar yaşla birlikte daha belirgin hale gelir. Fakat göz çevresinde düzenli ve etkili bir nemlendirmeyle bu bölgedeki kırışıklık, kuruma gibi belirtileri azaltmak ve geciktirmek mümkündür. Göz çevrenizde etkili bir nemlendirme yapmak için aşağıdaki çözümler size yardımcı olacaktır.

 

Göz çevresini nemlendirmek için çözüm yolları

 

1. Gece zamanı gözaltlarınıza yüzük parmağınızı kullanarak bezelye tanesi büyüklüğünde nemlendirici göz kremi uygulayın. B3 vitamini veya shea yağı gibi nemlendirici içerikler içeren bir göz kremi seçin.

 

2. Yine bezelye tanesi büyüklüğünde göz kreminizi yüzük parmağınızla göz kapaklarınıza hafif dokunuşlarla uygulayın. Bu uygulamaları gece yatmaya gitmeden önce uygulayın. Göz kapaklarınıza ve kaş kemiklerinize doğru pürüzsüz bir şekilde uygulamış olun. Tortu kalmasın.

3. Göz çevrenizi nemlendirmek için sabahları gözaltlarınıza bir jel göz kremi uygulayın. Yüzük parmağınızla göz kreminden biraz alın ve sadece gözaltlarınıza nazikçe uygulayın. Bunu göz kapaklarınıza uygulamayın.

 

4. Göz çevrenizi nemlendirmek için E vitaminini deneyin. Bunun için bir E vitamini yağı kapsülüne iğneyle delik açın. Yağ kapsülünü parmaklarınıza sıkın. Sonra göz çevrenize E vitamini yağını uygulayın. Bunu haftada 2 – 3 defa gece yatmaya gitmeden önce uygulayın.

 

5. Göz çevrenizi nemlendirirken güvenlik önlemlerine de uymalısınız. Göz kremini kirpiklerinizden uzak tutun. Ayrıca göz çevrenizdeki cilt bölgesinde sert hareketlerden kaçının, çekip çekiştirmeyin.
Toplam Okunma Sayısı: 7754

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu