Göz Altı Morlukları İçin Çözümler

Göz Altı Morlukları İçin Çözümler

Aslında göz altlarındaki morluklardan kurtulmak basittir. Göz altı morluklarınızdan kurtulmak ve gözlerinize daha sağlıklı ve genç bir görünüm vermek için besinleri kullanabilirsiniz. Aşağıdaki tavsiyeler size yardımcı olacaktır:

 

1. Domates ve limon suyunu birlikte karıştırın. Sonra biraz pamuk parçasını bu karışımın içine sokarak ıslatın. Fazla suyun sıkarak ıslak pamuk parçasını göz altlarınızdaki koyu halkalara uygulayın. Bunun günde iki defa uygulayın. Bu göz altlarınızdaki koyu halkaların görümünü azaltacaktır.

 

2. Gözlerinizin üzerine soğuk bir şey koyun. Bu gözlerinizi yatıştırır ve şişliği alır. Koyu halkalar için ise; bir dilim çiğ patates veya bir dilim salatalık kullanabilirsiniz. Sırt üstü uzanın ve göz çevrenizi kaplayacak şekilde patatesi veya salatalığı gözlerinizin üzerine yerleştirin. Bu şekilde 15 dk. kadar bekleyin. Bu uygulama hem göz altı morluklarınıza iyi gelecek hem de göz çevrenizdeki kırışıklıları önlemeye yardımcı olacaktır.

 

3. Göz altı morluklarınızdan kurtulmak için uygun bir diyet de uygulayabilirsiniz. Bol beta-karoten içeren sebze ve meyve yiyin. Beta-karoten gözler için faydalıdır. Beta karoten içeren besin olarak ıspanak, havuç ve mango yiyebilirsiniz. Ayrıca limon suyu, tuz, domates suyu ve nane yapraklarından yapılmış bir karışımı içecek de göz altı morluklarını önlemek veya görünümlerini azaltmak mümkündür.

 

4. Göz altı morluklarınız uykusuzluktan kaynaklanabilir. Bu nedenle uykunuzu yeterince almalısınız.

 

5. Gözlerinizi ovmayın. Bu göz altlarındaki damarlara zarar vererek göz altlarında koyu halkalar oluşmasına yol açabilir.

 

6. Göz altı morluklarınız için güneşli havalarda dışarıdayken güneş gözlüğü kullanın. Bu göz çevrenizdeki renk değişmelerine karşı koruma sağlar ve göz çevresini güneşin zararlı ışınlarından korur.
Toplam Okunma Sayısı: 2194

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu