Gebelikte Saç Bakımı

Gebelikte Saç Bakımı

Gebelik hormonları ( özellikle östrojen hormonu ) saçlar üzerinde de etkili olarak dökülmelerine neden olabilir. Aslında gebelik döneminde saçlar daha hızlı uzar ve daha kalınlaşır. Saçların görünümü ve dokusu da değişebilir.

 

Gebelikte saç bakımınız için aşağıdaki adımları uygulamaya çalışın.

 

1. Gebelik dönemindeki saç bakımınızda saçlarınıza çok sık işlem yaptırmayın. Saçlarınızın modelini çok sık değiştirmeyin, saç boyatmadan kaçının, permadan uzak durun, banyo ve duş sonrası saçlarınızı kuruturken saç kurutma makinenizi uzaktan ve en düşük ayarda kullanın. Saçlarınızı gebelik döneminde kısa kestirin. Kısa saç modelinin bakımı daha kolaydır.

 

2. Gebelikte saçlarınızı besleyecek besinler tüketin. Saçlarınızın nem ihtiyacını karşılamak için bol su için. Saç bakımınız için doğal ve organik saç bakım tedavilerini uygulayabilirsiniz. Bunlar genelde avokado, bal ve yağ gibi bileşimlerden oluşan saç bakım kremleri ve şampuanlardır. Stresten uzak durun ve sakin kalmayı başarın. Stres ve endişe gebelikteki saç dökümlerini artırabilir.

 

3. Saçlarınızı atkuyruğu yaptırmayın. Düz saç modeli daha uygundur. Eper gebelikte saçlarınızda kurumalar oluyorsa genelde saç aksesuarları kullanmaktan kaçınmak gerekir. Ayrıca hamile kadınların vücut ısıları daha yüksek olabilir ve daha çabuk ısınabilir. Sert kimyasallar içeren ürünlerden kaçınmak gerekir. Sert kimyasallar ve kokulu ürünler sabah bulantılarını tetikleyebilir.

 

4. Gebelik döneminde lazer epilasyon ve elektrolizden kaçının. Bu tür işlemler gebelikte güvenli olmayabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 4229

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu