Gebelikte Makyaj İpuçları

Gebelikte Makyaj İpuçları

Gebelik dönemi güzelliğinizi 2. plana atmanız için bir neden değildir. Belirli kurallar çerçevesinde ve gerekli güvenlik önlemlerini de alarak gebelik döneminizde elbette ki güzelliğinize dikkat etmelisiniz.

 

Gebelikte güzellik uygulamalarınızdan birisi de makyajınız olacaktır. Fakat gebelik döneminde makyaj yaparken nelere dikkat etmelisiniz. İşte size birkaç ipucu:

 

Gebelik dönemindeki makyajınızı mümkün olduğunca basit tuttun. Gebelikteki makyajın altın kuralı basitlik ve sadeliktir. Çünkü ağır makyaj uygulamaları ve yanlış ürün tercihleri ciddi tehlike yaratabilir. Gebelikteki makyajınızda en iyi arkadaşınız iyi bir kapatıcı olacaktır. Kapatıcıyı gebelikte yüzünüzde oluşan lekeleri, koyu halkaları kapatmak için uygulayacaksınız.

 

Gebelik hormonlarınız tarafından tetiklenen bir cilt sorununuz varsa cildiniz normale dönene kadar kullandığınız kozmetik ürünlerini iyi seçmeniz gerekiyor. Örneğin eğer cildinizde yağlanma veya dökülmeler varsa komedojenik olmayan ürünler seçmelisiniz. Ayrıca seçtiğiniz ürünler yağ içermemelidir. Örneğin yağ içermeye nemlendirici ve fondöten kullanmalısınız. Krem allık yerine toz allık seçin. Çünkü toz allıklar cilt gözeneklerini daha az tıkarlar.
Toplam Okunma Sayısı: 2278

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu