Gebelikte Güzellik İpuçları

Gebelikte Güzellik İpuçları

Gebelik döneminde hormonal değişmelerin etkisiyle ciltte ve saçlarda bazı olumsuz değişmeler olur. Fakat gebelik döneminde bazı basit uygulamalarla güzelliğinize katkı yapabilirsiniz.

 

1. Saçlarınızı sleek bob tarzında kestirmeyin. Bu saç kesimi gebelikte aldığınız kiloların etkisiyle yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine neden olur. Saçlarınızı uzun tutun. Saçlarınız duş sonrası halen ıslakken saç köpüğü ve jeli uygulayın. Saçlarınızı kuruturken ekstra hacim vermeye çalışın. Bu yüzünüzün daha ufak görünmesine yardımcı olur.

 

2. Gebelikte yüzünüzde akneler oluşabilir. Bunun için her gece yatmadan önce yüzünüzü yağ içermeyen bir temizleyiciyle yıkayın. Gebelik döneminde salisilik asit, benzil peroksit veya Retin – A içeren ürünler kullanmamalısınız. Alfa hidroksi asit içeren ürünler konusunda ise hekiminize danışın. Çay ağacı yağı ve hamamelis gebelik boyunca güzelliğiniz için güvenle kullanabileceğiniz iki üründür. Aknelerinizi gizlemek için pudra fırçası ve kapatıcı kullanın.

 

3. Gebelik döneminde yüzünüzde güneş lekeleri gibi lekeler oluşabilir. Güneşe çıkarken güneşten koruyucu krem kullanın ve şapka takın. Doğum yaptıktan sonra ise eğer halen bu lekeler devam ediyorsa hekiminizle cilt beyazlatma kremleri kullanma konusunda danışın. Bu lekeleri ayrıca cilt tonunuza uygun bir fondoten üzerinde kapatıcı uygulayarak gizleyebilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 1903

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu