Gebelikte Güvenli Güzellik

Gebelikte Güvenli Güzellik

Gebelik dönemindeyseniz mümkün olduğunca sağlıklı kalmaya gayret etmelisiniz. Ayrıca karnınızda büyüyen bebeğinize zararlı olabilecek cildinize ekstradan kimyasallar kullanmaya çalışmalısınız. Gebelikte de güzellik önemlidir. Fakat gebelik boyunca güvenli olabilecek güzellik ürünlerini tercih etmelisiniz.

 

Gebelik dönemde bazı ürünlerden güvenlik açısından kaçınmanız gerekir:

 

Diş beyazlatıcılar: Gebelik sürecinde diş beyazlatıcıların güvenli olduğuna dair bir araştırma bulunmamaktadır. Bu yüzden diş beyazlatma işlemini doğum sonrasına bırakmak gerekir. Gebelik döneminde yaşanan hormonal değişmeler diş beyazlatma işlemini tepki doğmasına yol açabilir.

 

Saç boyatma: Gebelik döneminde saç boyatma işlemi tavsiye edilmemektedir. Çünkü saç derisine nüfuz eden kimyasallar fetusa zarar verebilir. Özellikle gebeliğin ilk 3 aylık döneminde saç boya işleminden kaçınmak gerekir.

 

Güneşsiz bronzlaştırıcılar: Güneşsiz bronzlaşma uygulamaları ve ürünleri özellikle gebeliğin ilk 3 ayında zararlı olabilir. Bu tür güzellik uygulamalarının ve ürünlerinin potansiyel riskleri olduğu için bunların kullanımını doğum sonrasına bırakmak daha güvenli bir davranış olacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 2536

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu