Gebelikte Doğal Güzellik İpuçları

Gebelikte Doğal Güzellik İpuçları

Gebelik dönemi kadınların kendilerini güzel hissetmedikleri bir dönem olmamalıdır. Bu dönemde bir kadın güzeldir ve kendisini çekici hissedebilir. Kendinizi gebelik döneminizde de güzel ve çekici hissetmek için aşağıdaki doğal güzellik ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

 

1. Gebelik döneminizde saç boyatmanız riskler oluşturabilir. Faka saçlarınızı boyatmadan da saçlarınızı güzel ve sağlıklı tutabilirsiniz. Bu 9 ay boyunca saçlarınız inanılmaz bir hızda parlak görünebilir ve daha önce hiç olmadığı kadar ışıldayabilir. Bu aslında doğal güzelliğiniz için de bir fırsattır. Saçlarınızın aşırı derecede yağlı veya kuru olduğunu görürdeniz tamamen doğal bir saç kremi kullanın. Daha iyisi bu saç kremini kendiniz yapın.

 

2. Gebelik maskesi olarak bilinen cildinizdeki lekeler için evinizde bir meyveli yüz maskesi yapabilirsiniz. Gebelik maskesi özellikle güneşe maruz kalma sonucunda göz çevresinde oluşan koyu halkalardır. Fakat portakal doğal bir güneşten koruyucu bir üründür. Elma ve çilek de cildinizi beyazlatma konusunda yardımcı olabilir.

 

3. Gebelik döneminizde akne sorunu oluşursa taze limon bu sorununuza iyi gelecektir. Limon aknelerinizi ve cildinizdeki siyak noktaları temizlemede size yardımcı olacaktır. Yarım limonu cildinizde etkilenen yerlere nazikçe ovarak uygulayın. Uyguladıktan sonra 15 dk. kadar bekleyin. Sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın ve ellerinizle hafifçe pat pat yaparak yüzünüzü kurulayın.

 

4. Gebelik çatlaklarınız ve varis görünümlerini azaltmak için masaj tekniğini kullanın. Masaj yaparken E vitamini yağı ve badem yağı kullanmanız cildiniz için oldukça faydalıdır. Bu masajı aslında gebeliğinizin erken dönemlerinden itibaren başlamanız cildinizin elastikiyetinin artmasına katkı sağlar ve cildinizi iyileştirir. Masaj yaparken özellikle ayak bölgelerinizde çok sert baskılar yapmayın. Hasis hareketlerle masajı yapın. Çünkü özellikle gebeliğin son dönemlerinde ayak bölgenize yapacağınız sert masaj hareketleri erken doğum sancılarını tetikleyebilir.

 

5. Varisleri önlemek için uyurken veya ayakta dururken ayaklarınızı yüksekte tutmaya çalışın.

 

6. Taze sebze ve meyvelerden zengin bir diyet uygulayın. Bol su için. Doğal sağlıklı bir diyet sizin ve bebeğinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlayacaktır.

 

7. Düzenli egzersiz yapın. Yürüyüş, yüzme, yoga, pilates v.b. düzenli egzersizler vücudunuzu daha esnek tutacak, kaslarınızı güçlendirecek ve aşırı kilo almanıza engel olacaktır. Egzersiz ayrıca gebelik döneminizde size iyi bir enerji ve güç verecektir. Gebelikte de güzel kalacaksınızdır.
Toplam Okunma Sayısı: 2188

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu