Gebelik Çatlakları Nasıl Önlenir?

Gebelik Çatlakları Nasıl Önlenir?

Hamilelik sürecindeki her kadında gebelik çatlakları sorunu oluşabilir. Bunun nedeni hamilelikte alına kilolardır. Bu kilolar gebelik çatlaklarına neden olur. Fakat gebelik çatlakları önlenebilir bir durumdur.

 

Aşağıdaki adımları disiplinli bir şekilde uygulayarak gebelik çatlaklarını önlemek mümkündür.

 

1. Gebeliğiniz süresince sağlıklı bir beslenme modeli uygulayın. Gebelik süresindeki almanız gereken kilodan fazlasını almamaya özen göstermelisiniz. Aldığınız ekstra fazla kilolar sizde gebelik çatlaklarına neden olacaktır.

 

2. Gebelikte döneminizde düzenli egzersiz yapın ve her gün 30 dk yürümeye gayret gösterin. Bu gebelik çatlaklarını önlemeye yardımcı olur. Orta düzeyde yapacağınız egzersiz kilonuzu sağlıklı bir düzeyde tutmanıza imkan sağlayacaktır.

 

3. Her gece karın bölgenize kakao yağı nemlendiricisi uygulayın. Bu da gebelik çatlaklarını önlemeye yardımcı olur. Karın bölgenizin elastikiyetini korur.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

Gebelik döneminizde herhangi bir egzersiz programına başlamadan önce hekiminize danışın. Çünkü her gebeliğin kendine özgü koşulları vardır. Kimi egzersizler özellikle riskli gebeliklerde uygun olmayabilir. Yani sizin ve bebeğinizin sağlığı gebelik çatlaklarınızdan daha önemlidir.
Toplam Okunma Sayısı: 4718

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu