Fondöten Süngeri Nasıl Kullanılır?

Fondöten Süngeri Nasıl Kullanılır?

Eğer preslenmiş toz veya sıvı fondöten kullanıyorsanız muhtemelen bir fondöten süngeri de kullanıyorsunuzdur. Fondöten süngerinin kullanımı konusunda aşağıda bazı tavsiyeler belirtilmiştir. Bunlara dikkat etmeniz daha başarılı bir makyaj uygulaması yapmanızda size yardımcı olacaktır.

 

1. Öncelikle yüzünüzü yıkayın ve nemlendiricinizi uygulayın. Makyajda her zaman temiz ve nem ihtiyacı karşılanmış bir yüzün önemli olduğunu unutmamalısınız. Temiz ve nem ihtiyacı karşılanmış bir yüz fondöten uygulanmasında bir nevi en iyi tuvaldir diyebiliriz.

 

2. Fondöten süngeri için çok pahalı bir sünger almanız gerekmiyor. Sıvı makyaj uygulaması ve kapatıcı ile harmanlama için kama biçimli süngerleri tercih edebilirsiniz. Toz fondöten veya krem fondöten için yuvarlak biçimli süngerleri seçebilirsiniz.

 

3. Bir fondöten türünü seçin. Krem fondötenler veya ağır preslenmiş toz fondötenler genelde gece zamanı gezmelerde veya özel durumlarda kullanılırlar. Hafif bir kapatıcılık ve yağlı veya karma cilt türü için su bazlı sıvı fondötenleri seçebilirsiniz.

 

4. Yüzünüzde tüm yüzey boyunca ince bir makyaj astarı uygulamak için temiz bir fondöten süngeri kullanın. Makyaj astarınızı buzdolabında tutarak yüzünüze soğuk uygulayın. Makyaj astarı fondötenin iyi oturmasına ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

 

5. Fondöten süngerinizi ılık suya batırarak nemlenmesini sağlayın. Fazla suyu sıkarak atın. Bu süngerin tüm makyajınızı emmesini önler.

 

6. Fondöten süngerini yanakların dış kenarlarından burun bölgenize doğru uygulayın.

 

7. Fondöteni alın ve çene bölgenize uygularken dairsel hareketlerle uygulayın. Doğal bir ışık ortamımda uygulamaya çalışın.

 

8. Fondöten süngerinizi sık sık temizleyin. Bunun için su ve sabun kullanabilirsiniz. Eğer süngerinizin kenarları aşınmaya veya çaputlanmaya başladıysa veya sünger koku yaymaya başladıysa süngerinizi değiştirmenin zamanı gelmiştir. Pahalı makyaj fırçası temizleyicilerine gerek yoktur. Bunun yerine günlük sabun da kullanabilirsiniz. Kurutmak için de toz olmayan bir yerde tutarak kendi kendine kurumasını sağlayın.

 

Fondöteni uygularken dikkat etmeniz gerekenler

 

Uygulama öncesinde yüzünüzün temiz olduğunda ve yüzünüzü nemlendiricinizi uygulamış olduğunuzdan emin olun. Makyaj temiz ve nemlendirilmiş bir yüzde daha iyi oturur.

 

Eğer hassas bir cildiniz varsa lateks süngerlerden kaçının.
Toplam Okunma Sayısı: 24388

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu