Fondöten Rengi Seçimi

Fondöten Rengi Seçimi

Fondöten rengini seçmek kadınların makyajda en çok uğraş verdikleri konulardan birisidir. Mükemmel bir makyajda cilt tonuna uygun bir fondöten seçimi önemli bir konudur.

 

Fondöten rengi seçiminde ipuçları

 

1. Fondöten renginizi seçerken fondöten rengini yüzünüzde makyaj olmadan gün ışığında test edin. Fondöten renginizin cilt tonunuza uygun olması gerekir. Bunun için de gün ışığında test etmeniz daha doğru bir seçim yapmanıza imkan verecektir. Cilt renginize uygun fondöten seçip uyguladığınızda uyguladığınız fondöten cilt renginizle çok iyi bir uyum sağlayacaktır. Fondöten cildinizde belli olmamalıdır. Fondötenin renginin cildinizle en iyi eşleşme sağlaması için denemeyi çene veya boyun bölgenizde yapın.

 

2. Yaz aylarında cilt renginiz güneşten dolayı biraz daha koyu olabilir. Bu nedenle normal cilt renginizin biraz daha koyusunda fondöten rengini seçebilirsiniz. Bu cilt renginizle daha iyi eşleşme sağlayacaktır. Fondöten renginizi seçerken mevsimin cildinizde yarattığı özellikleri dikkate alın.

 

3. Fondöten rengini seçerken seçim aşamasında cilt renginize en yakın 3 tane fondöten rengi seçin. Her fondöteni denedikten sonra bekleyin ve cildinizde nasıl durduğunu görün. Uyguladığınız fondötenin aslında beli olmaması ve cildinizde yok olmuş gibi görünmesi gerekir. Bu en iyi seçimdir.

 

4. Kış aylarındaki fondöten renginiz yaz aylarındaki fondöten renginizden biraz daha farklı olabilir. Çünkü kış aylarında ten renginiz biraz soluk veya açı görünebilir. Kış aylarında fondöten seçerken bu önemli hususu da dikkate almanız gerekir.
Toplam Okunma Sayısı: 3143

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu