Fondöten Çeşitleri – Hangisini Seçmeli

Fondöten Çeşitleri – Hangisini Seçmeli

Fondötenler cildinizdeki kusurları örtmede kullanılan makyaj ürünlerinden birisi. Fondötenler ayrıca makyajınızla cildiniz arasındaki renk bütünlüğünü sağlıyor. Piyasada mevcut birçok fondöten çeşidi bulunmaktadır. Fakat fondöteninizi seçerken kendi kişisel durumunuza göre seçmelisiniz. Örneğin cilt tipiniz bunda en önemli etkenlerden birisidir. Peki bu fondöten çeşitleri nelerdir? İşte yanıtları:

 

Likid fondötenler: Likid fondötenler cildinizdeki kusurları kapatmada mükemmeldir. Kullanırken zorlanmazsınız ve kolay uygulama yaparsınız. Uyguladığınızda cildinizde gerçekten oldukça doğal bir görünüm sağlar.

 

Stick fondötenler: Stick fondötenleri kendi amacının aynında bir kapatıcı olarak da kullanabilirsiniz. Stick fondötenler genelde kuru ve normal ciltler için daha uygun olabilir. Çünkü içerdikleri yağ oranı yağlı ciltler için zararlı olabilir. Kolay uygulanırlar. Stick fondöteni parmaklarınızı kullanarak uygulayabileceğiniz gibi bir sünger vasıtasıyla da uygulayabilirsiniz.

 

Renkli nemlendiriciler: Eğer fondöten kullanmak istemiyorsanız renkli nemlendiriciler size bu konuda yardımcı olabilir. Özellikle sıcak yaz aylarında kullanım için daha uygundur. Bu amaçla daha uzun süre bir kalıcılık sağlar. Doğal bir görünüm katar. Fakat kusurları örtme konusunda fondöten kadar başarılı değildir.

 

Kompakt fondötenler: Kompakt fondötenler doğal bir görünüm kazandırmanın yanında tam bir kapatıcılık da sağlar.

 

Krem fondötenler: Krem fondötenler ciltteki koyu lekeleri ve sivilceleri örtmede etkilidir. Her cilt tonunda kullanılabilir. Krem fondötenler bütün cilt türleri için birinci tercihtir. Pudra fondötenlere göre cilde daha fazla nem sağlar. Ayrıca uygulandığında cilde doğal bir parlaklık sağlar.

 

Pudra fontötenler: Pudra fondötenler hafif veya orta düzeyde bir kapatıcılık özelliğine sahiptir. Kompakt fondötene göre daha uzun süreli bir kalıcılığa sahiptir. Eğer yağlı bir cildiniz varsa pudra fondöten sizin için daha uygundur.
Toplam Okunma Sayısı: 2236

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu