Eyeliner Fırçası Nasıl Kullanılır?

Eyeliner Fırçası Nasıl Kullanılır?

Bu yazıda eyeliner fırçasının nasıl kullanılması gerektiği konusunda önemli ipuçları anlatılmıştır. Eyeliner fırçasının kullanımı konusunda aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 

1. Öncelikle seçeceğiniz eyeliner fırçası düz başlı ve sert kıllı olmalıdır. Doğal kıllardan yapılmış bir eyeliner fırçası seçin. Bu baş parmağınızın genişliğinde daha geniş olmamalıdır. Eğer biraz daha hassas olmak isterseniz çantanızda bir tane de ince ve sivri bir fırça bulundurun. Bu eyeliner fırçasını kirpiklerinizin arasında uygulama yapmak için kullanabilirsiniz.

 

2. Göz çevresi hassas bir bölge. Bu nedenle eyeliner fırçanızı bakteri ve tozdan uzak tutmak için her hafta temizliğini yapın. Bunun için pahalı makyaj temizleyici ürünlere para harcamanız gerekli değildir. Ilık su ve sabunla nazikçe yıkayıp iyice durulayın ve sonra kendi kendine kurumaya bırakın.

 

3. Suyun içine fırçanızı daldırın. Bu fırça üzerinde daha bir renk dolgunluğu yaratır. Eyeliner fırçanızı uygularken kalem gibi bir gereç rolü yaratır. Eğer göz farı kullanıyorsanız veya mineral pudra kullanıyorsanız fırçayı sadece suyun içine daldırın.

 

4. Eğer fırçanızı ıslatmak istemiyorsanız uygulamadan önce fırçanızdaki aşırı pudrayı temizleyin.

 

5. Sol elinizin orta parmağını ( eğer sol elinizi kullanıyorsanız sağ elinizin orta parmağını ) kaşlarınızın altımda dış köşesinde konumlandırın ve hafif bir baskıyla, fazla bastırmadan uygulayın. Göz kapağınızı iyi görmek için gözünüzü hafifçe kapayın.

 

6. Göz kapağınızın iç köşesinde dış köşesine doğru eyeliner fırçasını kullanın ve kısa vuruşlarla uygulayın. Önce ince bir çizgi ile başlayın ve sonra çizgiyi biraz daha kalınlaştırın

 

7. Gözaltlarınızda elmacık kemiğinizin üst kısmında hafif bir dokunuş için sol elinizi kullanın. İnsanlar yaşlandıkça gözaltlarındaki cilt bölgesi elastikiyetini kaybetmeye yatkındır. Bu nedenle gözaltlarınızda eyeliner kullanırken çok fazla sert davranmayın.

 

8. Eyelinerınızın içine eyeliner fırçanızı daldırın ve alt göz kapağınızın içinden dışına doğru uygulayın. İşleme kirpiklerinizin başlangıç noktasından başlayın.
Toplam Okunma Sayısı: 2686

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu