Ev Yapımı Yüz Peelingi Tarifi

Ev Yapımı Yüz Peelingi Tarifi

Ev yapımı yüz peelingleri cildiniz için daha sağlıklıdır. Cildinize doğal bir güzellik katar. Çünkü içinde zararlı kimyasallar, içerikler, kokular yoktur. Tamamen doğaldır. Siz de evinizde ekendi yüz peelinginiz için bir yüz maskesini kolayca hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz. Böylelikle yüzünüzdeki ölü cilt hücrelerinden kurtulup cildinizi yenilerken doğal bir uygulama yapmış olursunuz.

 

Aşağıda ev yapımı yüz peelingi için yüz maskesi tarifi verilmiştir. Bu tarifi evinizde hazırlayarak uygulayabilirsiniz.


Yüz peelingi için ihtiyacınız olanlar

 

Yumuşak bir havlu

1 kase kadar ananas

Yarım kase kadar taze papaya

Kaşık

Kase

1 yemek kaşığı kadar organik bal

Tonik

Nemlendirici

 

Yüz peelingi için yüz maskesi tarifi ve uygulanması

 

1. Öncelikle yüzünüzü soğuk suyla yıkayın ve yumuşak bir havluyla hafifçe pat pat yaparak yüzünüzü kurulayın.

 

2. Ananası ve papayayı iyice ezerek hamur haline getirin ve kasenin içine koyun. Ananas ve papaya yüzünüzdeki ölü cilt hücreleri için peeling görevi görecektir. Sonra buna balı ekleyin ve iyice karıştırın. Bal cildiniz için oldukça iyi bir nemlendirici görevi görecektir.

 

3. Hazırladığınız bu yüz maskesini parmak uçlarınızla yüzünüze nazikçe ovarak yayın. Göz bölgesinden uzak tutun. Sonra sırt üstü uzanın ve hazırladığınız bu yüz maskesini 15-20 dk. kadar yüzünüzde bekletin.

 

4. Süre bitiminde yüzünüzdeki maskeyi ılık suyla yıkayarak iyice durulanın. Yumuşak havluyla yüzünüze hafifçe patpat yaparak yüzünüzü kurulayın. Sonra yüzünüze tonik ve bir nemlendirici uygulayarak yüz peelingi hazırlama ve uygulama işlemini bitirmiş oluyorsunuz.
Toplam Okunma Sayısı: 4232

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu