En Sık Yapılan Makyaj Hataları

En Sık Yapılan Makyaj Hataları

Makyajınızı yaparken yapacağınız hatalar kötü bir imaj oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle makyajınızı yaptıktan sonra dışarı çıkmadan önce aynanın önünde durun ve makyajınızı dikkatli bir şekilde kontrol edin. Makyaj yaparken genelde en sık yapılan hatalar aşağıda belirtilmiştir. Siz de bunlara dikkat ederek makyajınızı daha mükemmel hale getirebilirsiniz.

 

1. Makyajınızı yaptıktan sonra çene altını kontrol edin. Çünkü makyaj sınır çizginizle çene altınızdan itibaren cilt bölgeniz birbiriyle bir uyum içinde olmalıdır. Arada renk farklı oluşmamalıdır. Yani makyajınızı çene altınızdaki sınır çizgisiyle iyi bütünleştirmelisiniz.

 

2. Makyajda yağılan en sık hatalarda birisi makyajınızın akması ve taşmasıdır. Buna mutlaka dikkat etmeli ve varsa akıntılar veya sarkmalar bunları gidermelisiniz.

 

3. Rimel akması yapılan makyaj hatalarından birisidir. Rimelinizin iyi sürüklemiş olmasına ve taşmamasına ve sonrasında akmış olmamasına dikkat edin.

 

4. Gözaltlarınıza kapatıcı uyguladıktan sonra bu diğer yüz bölgenizle bir sınır çizgisi oluşturacak şekilde görünmemelidir.

 

5. Allık yanaklara iyi yedirilmeli ve yeme şeklinde görünmemelidir.

 

6. Uyguladığınız fondöten veya kapatıcı yüz bölgenizde iyi yedirilmelidir. Topaklar oluşmuş şekilde görünmemelidir. Fondöten ve kapatıcı ciltte birikmiş şekilde durmamalıdır.
Toplam Okunma Sayısı: 1957

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu