En İyi Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

En İyi Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Ciltte kırışıklık, sarkma ve selülit sorunu olan kadınların odaklandıkları temel nokta cilt sıkılaştırmaktır. Birçok kadın bunun için pahalı cerrahi operasyonlara, kimyasal peeling gibi işlemlere bütçe ayırmaktadır. Fakat cilt sıkılaştırmak için hedefe doğal yollarla da ulaşmak mümkündür. Cildin sıvı ihtiyacını karşılamak ve nemli tutmak cildin sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için en temel noktalardan birisidir. Düzenli olarak evde yapılacak bir peeling işlemi de cildi ölü hücrelerden kurtararak yenilenmesini sağlar. Böylelikle cilt daha sıkı görünür.

 

Cilt sıkılaştırma için beslenme

 

Uygun bir diyet uygulayarak sağlıklı ve sıkı bir cilde sahip olmak mümkündür. Ve bu yöntem en ucuz ve kolay yöntemdir diyebiliriz. Bol su içmek cildi nemli tutmak için birebirdir. Cildi içten ve dıştan besler. Bu da cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Beslenmede bol sebze ve meyve tüketmek de gerekir. Bunlar vücut için gerekli vitamin ve mineralleri sağlar. Antioksidanlar hücreleri nemlendirir ve cildin görünümünü geliştirir.

 

Cilt sıkılaştırma için peeling

 

Peeling işlemi ciltteki ölü hücrelerin atılarak cildin yenilenmesi işlemidir. Bir tür cilt soyma olarak adlandırılabilir. Düzenli peeling işlemi cildi sağlıklı tutar, yeniler, ışıl ışıl görünmesini sağlar. Ayrıca cilt sıkılaşmış görünür. Çünkü peeling işlemi ciltteki kırışıklık ve sarkmalara da iyi gelir. Hassas ciltler haftada birkaç defa peeling işlemine ihtiyaç duyar. Yağlı ciltlerde ise günlük peeling yapılabilir. Bunların dışında mikrodermabrazyon veya kimyasal peeling işlemi de yapılabilir. Fakat evde peeling işlemi uygulamak daha kolay ve ucuzdur.

 

Cilt sıkılaştırıcı kremler

 

Cilt sıkılaştırıcı kremler oldukça popüler bir yöntemdir. Bu kremler günlük uygulama gerektirir ve gözle görülebilir bir sonuç elde etmek için bunu haftalar boyunca uygulamak gerekebilir. Cilt sıkılaştırıcı kremlerin formülleri farklıdır. Çoğu kremler nemlendirici ve antioksidanlar içerirler. Nemlendirici özelliği olanlar cildi nemli tutarlar ve güneş ve rüzgardan cildi korurlar. Antioksidanlar ise cildi nemlendirmenin yanında temizleme ve zararlı maddelere karlı vücudu koruma özelliğine de sahiptirler. Bu sıkılaştırıcı kremler günlük uygulanmalıdır ve peeling işleminden sonra cilde uygulanmalıdır.

 

Egzersizle cilt sıkılaştırma

 

Cilt sıkılaştırma yöntemleri içinde en iyi yöntemlerden birisi düzenli egzersizdir. Düzenli ve uygun egzersizler kasları güçlendirme, bir şekle sokmanın yanında cildi de sıkılaştırmaya yardımcı olur. Cildin elastikiyetini geliştirir. Hiç egzersiz yapmayan kişilerde kan dolaşımı zayıf olur ve cilde kan akışı azalır. Bu da ciltte erken kırışıklıkların görünmesine yol açar. Egzersiz cildi sıkılaştıranın yanında ciltteki yaşlanma belirtilerinin de daha geç bir dönemde başlamasına yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 2229

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu