En Hızlı Zayıflama Egzersizleri

En Hızlı Zayıflama Egzersizleri

Bazı egzersizler daha hızlı zayıflamanıza yardımcı olabilir. Zayıflamak için bir egzersiz programına başlamadan önce ilk olarak hekiminize danışın. Hekiminizle birlikte bir egzersiz programı ve zayıflama planı oluşturmanız daha doğru olacaktır. Ayrıca zayıflama çalışmalarında kısa sürede çok kilo vermektense, bunu zaman yayarak daha istikrarlı bir şekilde yapmak daha sağlıklıdır.

 

Her şeyden önce bir egzersiz programı uygularken bunun planlı ve düzenli bir şekilde aksatmadan uygulamalısınız.

 

30 dakikada 400 – 500 kalori yakmanıza imkan sağlayacak olan step aerobikler, bisiklet sürme, yüzme, kaya tırmanışı, badminton egzersizlerini uygulayın.

 

Genelde en çok kaloriyi bisiklet sürmeyle yakabilirsiniz. Bu daha kısa zayıflamanıza imkan verir. Bisiklet sürmenizdeki hızınıza göre saatte 800 ve daha üzerinde kalori yakabilirsiniz.

 

Zayıflamak için uygulayacağınız egzersiz programına yavaş başlayıp daha sonra bunu derece derece artırmalısınız. Ayrıca egzersiz programı ilerledikçe daha sık bir şekilde bunu uygulayabilirsiniz. Bu da zayıflamayı hızlandırabilir.

 

Spor salonuna veya havuza gitmenin mümkün olmadığı zamanlarda dışarıda mutlaka tempolu yürüyüşler yapın.

 

Egzersizle zayıflamanın belki de en kritik konusu maksimum faydayı sağlamada günlük egzersizlerinizi nasıl yapacağınız konusudur. Bu egzersizleri sadece bir spor salonlunda yapılan hareketler veya havuzda yüzme olarak algılamamalısınız. Gün içinde ne kadar hareketli olduğunuzda önemlidir. Bol yürüyüş yapmak, asansör yerine merdivenleri kullanmak v.b. şeyler de zayıflamanızı hızlandırır.

 

Egzersiz yaparak hızlı zayıflamayı planlıyorsanız gayet sıkı bir şekilde 45 – 60 dakikalık kardiyo egzersizleri de bu konuda size yardımcı olacaktır. Egzersiz yaparken devamlılık ve iyi çalışmak önemlidir.
Toplam Okunma Sayısı: 2438

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu