Ellerin Genç Görünmesi İçin

Ellerin Genç Görünmesi İçin

Yaşlanmanın cildimizde en belirgin olduğu yerler yüzümüz ve bir o kadar da ellerimizdir. Eller vücudumuzun en görünen yerlerinden birisidir. Bir nevi bakımlı olup olmadığımızı, yaşımızı ele verebiliyor. Ellerimiz özellikle dıştan gelen etkenlere çok fazla maruz kalmaktadır. Güneş ışınları, temizlik ürünleri v.b… Tüm bunlar ellerimizin daha çabuk yaşlanmasına neden olabilmektedir. Fakat ellerimizdeki yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve elerimizin daha genç görünmesini sağlamak mümkündür.  Bu konuda aşağıdaki tavsiyeleri uygulamaya çalışın.

 

Ellerinize peeling uygulayın

 

Peeling sadece yüz bölgesine uygulanmaz. Ellere de uygulanır. Ellerdeki pürüzleri gidermek, ellerdeki ölü cilt hücrelerini atıp yenilenmesini sağlamak için de uygulanır. Ellerinize peeling uygulamak için şu yöntemi deneyin:

 

1 çay kaşığı kadar toz şekerle 1 çay kaşığı kadar Hindistan cevizi yağını bir arada iyice karıştırarak bir karışım elde edin. Bu karışımı ellerinize nazikçe ovma yapar şekilde uygulayın. 15 dk kadar sonra suyla yıkayarak durulayın. Bu peeling işlemi ellerinizdeki cilt bölgesini yenileyerek daha genç görünmesine yardımcı olacaktır. Bunu haftada 1 defa uygulamaya çalışın.

 

Ellerinize nemlendirici uygulayın

 

Ellerinizin daha genç görünmesini istiyorsanız ellerinize düzenli olarak nemlendirici uygulamalısınız. Kullandığınız nemlendiricinin güneşe karşı koruyucu özelliğinin de olmasına dikkat edin. Bu nemlendirici hem yaz aylarında hem de kış aylarında ellerinizi daha nemli ve yumuşak tutacaktır. Güneşten koruyucu özelliğiyle de ellerinizin genç görünümünü daha uzun süre muhafaza etmesine yardımcı olacaktır.

 

Eldiven giyinmeyi ihmal etmeyin

 

Bulaşık yıkarken veya temizlik yaparken mutlaka bir bulaşık eldiveni veya temizlik eldiveni giyinmeyi ihmal etmeyin. Çünkü elleriniz temizlik yaparken veya bulaşık yıkarken çok korunmasızdır ve çabuk hasar görür. Bunlar elerinizi daha çabuk yaşlandırır. Her ihtimale karşı ellerinize yine de ellerinize zeytinyağı veya Hindistan ceviz, yağıyla nemlendirme yapabilirsiniz. Yüzünüz için eğer serum kullanıyorsanız, elleriniz için de serum kullanabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 6822

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu