Eller Ve Kollardaki Kırışıklıklar İçin Hangi Kremler Daha İyi?

Eller Ve Kollardaki Kırışıklıklar İçin Hangi Kremler Daha İyi?

Yaşlanma belirtileri kendisini eller ve kollarda oldukça belirgin bir şekilde gösterir. El ve kollarınızdaki kırışıklıklar için krem seçerken bazı özellilere dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bazı kremler diğerlerine göre ellerdeki ve kollardaki kırışıklıklarda daha iyidir.

 

1. Krem seçerken doğal ve organik içerikli kremleri tercih edin. Bu kremler eller ve kollardaki kırışıklıklarda iyi bir sonuç verir. Özellikle E vitamini içeren kremleri kullanın. E vitaminin iyileştirici bir özelliği vardır. Nemlendirici olarak doğal yağlar içeren nemlendiricileri tercih edin. Örneğin kakao yağı, shea yağı veya jojoba yağı içeren bir nemlendirici kullanabilirsiniz. Bu yağları içeren nemlendiriciler cildinizi nemlendirirken aynı zamanda koruyucu bir etki de yapar.

 

2. Güneşten koruyucu özellikleri olan kremleri tercih edin. Elleriniz ve kollarınız güneş ışınlarından oldukça etkilenirler. Bu cilt bölgelerinizdeki yaşlanma belirtilerini geciktirmek azaltmak ve önlemek için güneşten koruyucu özelliği olan kremleri kullanın. Çünkü güneşe fazla maruz kalmanız cildinizi yaşlandırır. Özellikle el ve kol bölgesi için kullanacağınız bir krem tercih edin.

 

3. Eller ve kollardaki kırışıklıklar, çizgiler için retinol içeren bir krem kullanın. Bu A vitamini bazlı madde hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur ve ciltte kolajen üretimini artırır. Bu da kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Bazı durumlarda retinol ciltte kızarıklık ve yanma hissine neden olabilir. Eğer böyle bir durum oluşursa bu kremi kullanmayı bırakın. Retinol içeren krem kulanken aynı zanda günlük rutinde güneşten koruyucu krem de kullanın.

 

4. Cildinizin sıkılaşma yeteneğin artırmak için anti aging vücut kremleri veya losyonları kullanın. Bu krem veya losyonlar iyi birer nemlendiricidirler. Cildiniz zamanla daha pürüzsüz ve sıkılaşmış görünecektir.
Toplam Okunma Sayısı: 2279

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu