Egzamada Cilt Bakımı

Egzamada Cilt Bakımı

Egzama yaygın bir cilt sorunu ve en rahatsızlık verici cilt sorunlarından birisi. Fakat iyi bir cilt bakımı rutini uygulayarak egzama belirtilerinizi ( kaşıntı v.b. ) hafifletebilirsiniz.

 

Egzama sorununuz için aşağıdaki cilt bakımı tavsiyelerini uygulamaya çalışın

 

1. Egzama birçok iç ve dış etkenlere bir reaksiyon olarak gelişir. Egzamanın yol açtığı sorunları hafifletmek için cildinizi yu7muaşk bir sabun ve suyla nazikçe yıkayın ve yumuşak bir havluyla pat pat yaparak kurulayın. Cildinize çok baskı yaparak ve ovarak kurulamayın. Ellerinizi çok fazla suyun altında bekletmeyin. Banyo veya duş yaparak uzun süre kalmayın. Çünkü bu cildinizi kurutur ve egzamanızı daha da alevlendirir. ( Egzama, Belirtileri ve Nedenleri )

 

2. Egzama sorununuz için cilt bakım rutininizde cildinizi sık sık nemlendirin. Çünkü egzaması olan insanların ciltleri diğer insanlara göre daha sık kurur. Bunun önlemek için cildinizi sık sık nemlendirmeniz gerekir. Cildinizi nemlendirmek için hipoalerjenik bir nemlendirici losyon kullanabilirsiniz. Ayrıca bol su içmeyi alışkanlık haline getirmeniz cildinizi nemli tutmanıza yardımcı olacaktır.

 

3. Egzama sorununuzun tedavisinde mutlaka bir cildiye uzmanından destek alın. Egzama için tedavi edici ve önleyici bir cilt bakımı uygularken hekiminizin tavsiyeleri oldukça fark yaratacaktır. ( Egzamaya Karşı El ve Ayak Bakımı )

 

4. Evinizdeki hava oldukça kuruysa bu cildinizi daha da kurutarak egzamanızı alevlendirir. Cilt bakımınızda evinizin nem düzeyini iyi ayarlamanız hem egzama belirtilerinizi hafifletecektir ve hem de egzama alevlenmesinin sık tekrarlanmasını önleyecektir.
Toplam Okunma Sayısı: 3211

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu