Egzama Nasıl Anlaşılır?

Egzama Nasıl Anlaşılır?

Egzama yaygın bir alerjik cilt hastalığıdır. Egzama sıklıkla bebeklik ve çocukluk döneminde başlar. Ciltteki bir alerjik durumun egzama olup olmadığını anlamak için aşağıdaki belirtilere bakmak yardımcı olacaktır.


Egzama nasıl anlaşılır, egzama belirtileri nelerdir?

 

1. Ciltteki herhangi bir değişmeye dikkat edin. Egzama belirtileri kaşıntılı bir ciltle başlar. Cilt döküntüsü olabilir veya eller, yüz, bacaklar ve cilt kıvrımlarında aşırı kurumalar gözlenebilir. Ayrıca egzamada kızarıklıklar ve yaralar gözlenebilir.

 

2. Cildinizde diğer alerjik belirtilerin olup olmadığına dikkat edin. Çünkü bazı alerjik belirtiler egzamayla ilgili olabilir. Örneğin egzamalı insanlarda ateş, astım belirtileri olabilir. Ayrıca bu belirtiler ve egzama diğer aile bireylerinde de görülebilir. Bazı besinlere veya ilaçlara duyarlılık olabilir.

 

3. Egzamayı etkileyebilen etkenlerin farkında olmalısınız. Egzama aşırı terleme, bazı sabunlar veya kıyafetlerin kullanılması, süt, fıstık, soya ürünleri, buğday ve yumurta tüketimi, ani sıcaklık değişmeleri sonrasında şiddetlenebilir.

Bu yazılar da ilginizi çekebilir?

Egzama, Belirtileri Ve Nedenleri

Egzamada Cilt Bakımı
Toplam Okunma Sayısı: 7225

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
Editör 2013-09-10 14:26:41

Rica ederiz. Sizler için en iyi ve faydalı içerikleri oluşturmaya devam ediyoruz.

Tarık 2013-09-06 11:23:08

gerçekten güzel bilgi tşkler