Düğün Makyajında İpuçları

Düğün Makyajında İpuçları

Düğünler önemli günler ve tüm gün boyunca en iyi fotoğraf görüntülerini vermede kritik bir önemde. Düğün makyajı özeldir. Çünkü her gelin mükemmel görünmek ister. Aşağıda düğün makyajınızı daha mükemmel hale getirmek için dikkat etmeniz geren birkaç ipucu anlatılmıştır.

 

1. Düğün makyajına doğal bir fondöten ile başlayın. Uygularken çene kemiğinizde eğer çizgiler varsa oraya da uygulayın. Biraz yüz losyonuyla biraz fondöteni karıştırabilirsiniz ve boyun ve göğüs bölgenize de uygulayabilirsiniz. Böylelikle vücudunuzun üst bölgesi, boynunuz ve makyaj bölgeniz arasındaki ton farkını kaldırmış olursunuz. Fakat düğün elbisenize dikkat edin.

 

2. Genelde bir gelinin makyajı gün içindeki düğünlerde doğal olmalıdır. Gece düğünlerinde ise biraz daha etkileyici bir hava verilebilir. Düğün makyajında belki mevsimsel farkları da dikkate almak isteyebilirsiniz. Örneğin yaz ayları için altın ve bronz tonları tercih edebilirsiniz. Kış için daha derin tınları ve ilkbahar için pastel renkleri tercih edebilirsiniz.

 

3. Eğer normalde uyguladığınız makyajdan farklı bir makyaj uygulayacaksanız ( örneğin uzun süre giden bir makyaj ) düğün gününden önce bu makyajı deneyerek test edin. Hatta düğün gününden önce gelinliğinizle birlikte test edin. Fotoğraf çektirin ve görün. Ailenizin, arkadaşlarınızın fikirlerini alın. Nasıl göründüğünüzden emin olun. Bu düğün gününde daha mutlu ve kendinize daha çok güvenli olmanızı sağlar.
Toplam Okunma Sayısı: 1767

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu