Dudak Parlatıcısı Seçimi ve Uygulanması

Dudak Parlatıcısı Seçimi ve Uygulanması

Dudak parlatıcıları dudaklarınızın ışıldamasına ve daha pırıltılı görünmesine yardımcı olur. Ayrıca dudak bakımınızda ve dudaklarınızı nemli göstermede de faydalıdır. Dudak parlatıcısı kullanıyorsanız bunu sık aralıklarla tekrar uygulamanız gerekiyor. Çünkü dudak parlatıcıları sürüldüğü zaman uzun süreli olarak kalıcı olmazlar.

 

Dudak parlatıcısı seçerken cilt tonunuza uygun bir dudak parlatıcısı seçin.

 

Eğer koyu veya bronz tenliyseniz portakal, kayısı veya mercan renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer solgun bir cildiniz varsa veya açık tenliyseniz yumuşak şeftali, uçuk pembe ve bej renkte dudak parlatıcıları size iyi gidecektir.

 

Hangi görünümü istiyorsanız ona göre dudak parlatıcısı da seçebilirsiniz.

 

Doğul bir görünüm vermek için transparan dudak parlatıcılarını tercih edin.

Gece gezmeleri için parıltılı bir görünüm vermesi için çok parlak bir görüntü verecek şekilde bir dudak parlatıcı seçebilirsiniz.

Işıltılı göstermesi için parlak pembe ve mor renkte dudak parlatıcısı seçin.

 

Güneşten koruyucu özelliği olan dudak parlatıcılarını tercih etmenizde fayda vardır.

 

Güneşten koruyucu özeliğinin olması dudaklarınızda güneşin yaratabileceği kurumaları ve yaşlanma etkilerini de azaltabilir.

 

Eğer ince dudaklarınız varsa dudaklarınıza biraz daha dolgunluk ve hacim kazandırabilirsiniz.

 

Bunun için dudak kaleminizle dudaklarınızın dış kenarının biraz dışından dudak kaleminizi çekin. Sonra dudak parlatıcısını dudak kaleminizin sınırlarından itibaren sürün. Dudaklarınızın daha bir hacim kazandırmış olursunuz.

 

Gün içinde daha açık renkte ve gece zamanları için ise daha koyu renkte dudak parlatıcılarını kullanabilirsiniz.

Dudak parlatıcısının sizde nasıl durduğunu tam olarak bilmeniz için eğer mümkünde doğal bir ışık altında denemeniz daha iyi olabilir.


Dudak parlatıcısı nasıl uygulanmalı?

 

Dudaklarınızın yumuşak ve pürüzsüz olduğundan emin olun. Çünkü dudak parlatıcıları yumuşak ve pürüzsüz dudaklarda daha pırıltılı ve parlak bir görünüm verir. Her ihtimale karşı özellikle dudaklarınız pürüzlü ise ve dudak parlatıcısı kullanmak istiyorsanız önceden dudaklarınıza peeling uygulayın. Bunun için dudaklarınıza dudak balsamı sürün ve kağıt bir havluyla dudaklarınıza hafifçe ovun. Bu dudaklarınızdaki ölü cilt hücrelerini atarak dudaklarınızın yenilenmesine ve daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olacaktır. Peeling sonrasında dudak parlatıcısını sürebilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 3899

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu