Dudak Nemlendiricisi Yapımı

Dudak Nemlendiricisi Yapımı

Kuruyan dudaklarınıza çözüm için evde kendinizin hazırlayacağı bir dudak nemlendiricisini uygulayabilirsiniz. Aslında dudak nemlendiricisi yapmak oldukça kolay. Aşağıda dudak nemlendiricinin nasıl yapılacağını tarifi anlatılmıştır.

 

Dudak nemlendiricisi için gerekli malzemeler

 

Vazelin veya shea yağı

Traşlanmış balmumu

Hindistancevizi yağı veya badem yağı

Bir tane tahta karıştırıcı

Mikrodalga fırın için kase

Opsiyonel olarak 10 – 15 damla kadar esansiyel yağ

Şeker

Bal

Zeytinyağı

Dudak nemlendirici için bir küçük kutu

 

Dudak nemlendiricinin hazırlanışı

 

1. Bir kasede 1 yemek kaşığı adar shea yağı veya vazelin ile 1 yemek kaşığı kadar balmumunu ve 2 yemek kaşığı kadar badem yağını veya hindistancevizi yağını bir araya getirin.

 

2. Kaseyi mikrodalga fırının içine koyarak 1 dk. kadar eritin. Eridikten hemen sonra mikrodalga fırından çıkarın ve içine esansiyel yağ katarak karıştırın.

 

3. İyice karıştıktan sonra dudak nemlendiriniz hazırdır ve küçük dudak nemlendirici kutusunun içine dökerek en az 20 dk. soğumaya bırakın. Eğer fazla gelirse fazla nemlendiriciyi bir başka kutuya dökün. Dudak nemlendiriciniz hazırdır.

 

4. Bu arada dilerseniz hazırladığınız dudak nemlendiricisine ek olarak başka malzemeler de kullanarak bir karışım hazırlayabilir ve dudaklarınızda ekstra bir nem ve peeling etkisi yaratabilirsiniz.

 

5. Bunun için bir kasenin içine 1 yemek kaşığı kadar bal, yarım yemek kaşığı kadar vazelin, yarım yemek kaşığı kadar zeytinyağı ve 1 – 2 yemek kaşığı kadar da şeker katın. Bütün malzemeleri bir arada iyice karıştırın. Sonra dudaklarınıza hafifçe masaj yapar şekilde ovarak uygulayın. Dudaklarınızı durulayın. Duruladıktan sonra ilk hazırladığınız dudak nemlendiricisini uygulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 2592

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu