Dudak Bakımı

Dudak Bakımı

Dudak bakımı günlük güzellik rutinin bir parçası olmalıdır. Tıpkı nasıl ki günlük olarak makyaj temizliği veya cilt nemlendirici uyguluyorsanız dudaklarınız için de böyle bir rutin oluşturmalısınız. Çünkü dudaklarınız sadece hassas değil aynı zamanda insanların sizde ilk görüp fark ettikleri şeylerden birisidir. Özellikle dudaklarınız iyi bir durumda değilse hemen fark edilirler.

 

Günlük dudak bakımınız için aşağıdaki 5 basit adımı uygulayabilirsiniz.

 

1. Dudaklarınızı nemli tutmak için gün içinde bol su için. Dudaklarınızın nemli kalması dudaklarınızdaki kuruma, çatlama ve yarılmaları önleyecektir. Ayrıca dudaklarınız daha dolgun görünür.

 

2. Dudaklarınızı ısırma ve yeme gibi sağlıksız alışkanlıkları terk edin. Ayrıca dudaklarınızı aşırı derecede emmeyin ve yalamayın. Böyle yapmanız dudak bölgenizdeki neme de zarar verir ve sonunda çatlamalara ve yara oluşmasına neden olur.

 

3. Dudaklarınız için alkol ve asit içermeyen bir krem seçin. Çünkü bu bileşimler dudaklarınızda kurumalara yol açar.  Doğal bir dudak kremi veya vazelin kullanın.

 

4. Dudaklarınızı aşırı sıcaklar ve aşırı soğuklardan koruyun. Dudak kremi veya çatlak kremi kullanın. Çünkü aşırı sıcaklar ve soğuklar, çok rüzgarlı havalar dudaklarınızı kurutarak çatlatır.

 

5. Günlük bakım rutininizde nasıl ki yüzünüze peeling yapıyorsunuz, aynı işlemi dudaklarınız için de yapın. Dudaklarınıza peeling yapmanız dudaklarınızda ölü cilt hücrelerini atacak ve yenileyecektir.

 

6. Ekstra nemlendirici özelliği olan rujları, dudak kalemi ve dudak parlatıcı kullanın. Eğer bu ürünleri kullandığınız zaman dudaklarınızı kuru hissederseniz farklı bir markayı deneyin.
Toplam Okunma Sayısı: 2687

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu