Doğru Maskara Nasıl Seçilir?

Doğru Maskara Nasıl Seçilir?

Maskara hem çok yönlü bir makyaj ürünü hem de makyajın en önemli unsurlarından birisi. Makyaj uygulamasında doğru maskaranın seçilmesi önemlidir. Aşağıda maskara seçimi konusunda bazı ipuçları belirtilmiştir:

 

1. Maskara seçerken önce öncelikle nasıl bir maskara tercih edeceğinize karar vermelisiniz. Makaralar suya dayanıklı ve suda eriyen maskara olmak üzere iki çeşittir. Suda eriyen maskarayı temizlemek göz makyajı temizleyicisi olmadan daha kolaydır. Böylece göz çevresindeki ovma veya sürtünme gibi şeyleri minimize eder. Bilindiği gibi göz çevresindeki cilt bölgesine temizleme amacıyla sürtme, ovma gibi işlemlerin sık yapılması buradaki cilt bölgesinde sarkmaya neden olabilir. Suya dayanıklı maskara ise sporcular, özellikle yüzücüler için daha uygundur.

 

2. Maskara seçimi yaparken saç rengini de dikkate almak gerekir. Maskara rengi saç rengine göre seçilmelidir. Esmerler gözlerini daha faza açığa çıkarmak için siyah bir maskara kullanmalıdırlar. Fakat kahverengi bir maskara sarı saçlı kadınlarda daha doğal bir etki yaratır.

 

3. Özellikle akşam gezmelerinde,  eğlence yerlerinde olunacak ise daha yaratıcı olması için farklı renklerde maskara da kullanılabilir.

 

4. Maskara fırçası tercihe göre seçilir. Düz bir maskara fırçası zor ulaşılabilecek kirpik köşeleri için iyidir. Kavisli bir maskara fırçası ise kirpikleri bükmek yani kavis vermede daha iyidir.
Toplam Okunma Sayısı: 2018

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu