Doğal Yollarla Karın Düzleştirme

Doğal Yollarla Karın Düzleştirme

Birçok insan karın bölgesindeki fazlalıklardan kurtulmak için mücadele etse de bu konuda başarılı olamamaktadır. Kullanılan zayıflama hapları ve diğer mucize çözümler olarak bahsedilenler de genelde çözüm getirmemektedir. Üstelik bilinçsiz kullanılan zayıflama hapları da kimi zaman sağlığı tehdit eden bir düzeye erişebilmektedir.

 

Tüm bunların dışında karın bölgesindeki yağlardan ve fazlalıklardan kurtulmak, düz bir karna sahip olmak için tamamen doğal yöntemleri denemek hem çok daha güvenlidir hem de başarı şansı daha yüksektir. Bunun anahtarı da yaşam şekli değişiklikleri, daha fazla hareket ve sağlıklı ve dengeli beslenmedir.


Aşağıda karın düzleştirmek için uygulayabileceğiniz doğal yöntemler belirtilmiştir.

 

1. Stresinizi yenmeye çalışın. Kortizol vücudun stresli olaylar ve anksiyeteyle mücadele etmesine yardımcı olan bir stres hormonudur. Fakat kortizol hormonunun çok fazla açığa çıkması karın bölgesinin daha genişlemesine neden olur. Bu nedenle kortizol hormonu seviyelerini normal düzeyde tutabilmek ve karın bölgesindeki yağları azaltarak düz bir karna sahip olmak için stresle nasıl mücadele edileceğini bilmeniz gerekir.

 

2. Uyguladığınız düşük lifli bir diyet şişkinlik ve kabızlık gibi sindirim sitemi problemleriyle uğraşmanıza yol açar. Kronik şişkinlik sorunu ise karın bölgenizi normalden daha büyük gösterir. Bağırsak hareketlerinizi hızlandırmak için diyetinizdeki lifli besinlerin oranını artırmalısınız. Böylelikle daha düz bir karna sahip olabilirsiniz.

 

Sağlıklı bir diyet uygularken meyve, sebze, tan tahıllar ve düşük kalorili yemekler tüketmeye çalışın. Gece zamanı yemekten kaçının.

 

3. Günde 8 bardak su için. Gün içinde bol su içmeniz kilo vermenize ve karın bölgenizi düzleştirmenize yardımcı olacaktır.  Yüksek sodyum ağırlıklı besinler ve vücuttaki su eksikliği vücutta sıvı tutulmasına ve karın bölgesinde genişlemeye neden olur.

 

4. Egzersiz yaparak karın bölgenizi düzleştirmeye çalışın. Aerobik, jogging ve bisiklet binmek gibi kardiyo hareketleri yağ yakmanız ve fazla kalorilerden kurtulmanız için size yardımcı olacaktır. Pilates, ağırlık kaldırma, mekik, gibi karın bölgenizi çalıştıracak diğer egzersizleri de yapabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 2704

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu