Doğal Yollardan Genç Görünün

Doğal Yollardan Genç Görünün

Mücadele etmedikçe genç görünemezsiniz ve yıllar ilerledikçe güzelliğinizi koruyamazsınız. Bu amaçla bu konuda bir şey yapmanız gerekir. Kozmetik uygulamalar ve cerrahi yöntemler olmadan da doğal yollarla genç kalmayı başarabilirsiniz.

 

1. Sigara içmeyi bırakın. Sigara cildinizin elastikiyeti ve gücü için ihtiyaç duyduğu kolajen ve elastine zarar verir. Böylelikle cildinizde sarkmalar ve kırışıklıklar başlar.

 

2. Güneşin zararlı etkilerinden kaçınmaya çalışın. Güneşli havalarda nemlendirici özelliği olan güneşten koruyucu krem kullanın. Çünkü ultraviyole ışınları kırışıklıklar ve lekelere yol açar. Bu durum doğal yaşlanma sürecinizi hızlandırır.

 

3. Yeterince uyumaya çalışın. Günlük gece uykunuzu 8 saat kadar almaya çalışın. Uyku vücudunuzun kendisini yenilemesine imkan sağlar ve göz altlarında lekeler ve torbacıklar oluşmasını engeller.

 

4. Bol miktarda sebze ve meyve yiyin. Özellikle elma, ıspanak, domates gibi antioksidan yönü güçlü besinleri tüketin. Antioksidanlar vücuttaki serbest radikallerle savaşır. Serbest radikaller hücrelere zarar vererek kendini yenileme yeteneğini kısıtlar.

 

5. Cildinizi nemlendirin. Vücudunuza, ellerinize, boynunuza ve yüzünüze nemlendirici veya losyon uygulayın. Kullandığınız bu ürünlerin A vitamini içermesine dikkat edin. A vitamini cildinizde kırışıklıkların görünümünü azaltır ve elastikiyeti geliştirir. C vitamini içeren ürünler kolajen üretiminde faydalıdır. E vitamini içeren ürünler ise lipid kaybını minimize eder.

 

6. Cildinize nazikçe peeling uygulayın. Düzenli olarak peeling yapmanız ölü cilt hücrelerini atarak cildinizin yenilenmesine yardımcı olur.

 

7. Günde 30 dk süreyle egzersiz yapın. Egzersiz kaslarınızı daha esnek ve güçlü tutacaktır. Böylelikle daha genç görünmenize yardımcı olacaktır.

 

8. Genç görünmek için diş bakımınıza da özen gösterin. Düzenli olarak fırçalayın ve diş ipi kullanın. Sağlıksız dişler diş kayıplarına yol açar. Sararmış dişler yaşlanma belirtisidir. Beyaz dişlerle daha iyi gülümser ve daha genç görünürsünüz. 6 ayda bir defa olmak üzere diş hekiminize de uğrayın.

 

9. Uygun bir şekilde giyinin. Daha genç çizgiler içeren kıyafetler giyinmeniz sizi daha genç gösterir.

 
Toplam Okunma Sayısı: 2592

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu