Doğal Saç Gelişimi İçin Soğan Maskesi

Doğal Saç Gelişimi İçin Soğan Maskesi

Saçların gelişimini doğal yolarla sağlamak hem daha sağlıklı hem de daha kısa zamanda sonuç alınabiliyor. Saçların gelişiminde ve uzamasında kullanılan bir çok doğal yöntem bulunuyor. Bu doğal yöntemlerden birisi de soğan.

 

Soğan saçların sağlıklı gelişimi için mükemmel bir besin. Saçlar sağlıklı olduğu zaman daha dolgun görünürler ve daha çabuk gelişirler. Bu amaçla soğanla hazırlanacak bir soğan maskesi saçlara uygulanarak gelişimleri sağlıklı bir şekilde hızlandırılabilir. Eğer saçlarınızı boyuyorsanız veya saçlarınıza renk verici ürünler kullanıyorsanız bu soğan maskesini kullanmamalısınız. Çünkü boyadığınız saç rengini bozabilir.

 

Doğal saç gelişimi için soğan maskesi tarifi

 

1 İlk olarak 4 diş sarımsağı, biraz tarçını ve 1 kırmızı soğanı alın. Hepsini bir arada iyice ezdikten sonra bunları suyun içinde kaynatın ve daha sonra soğumaya bırakın.

 

2. Oda sıcaklığında soğuttuktan sonra suyunu süzün. Hazırladığınız bu soğan maskesini saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızda 15 dk. kadar kalmalıdır.

 

3. 15. dk. sonra saçlarınızı şampuanlayarak ılık suyla yıkayın. Bu çözüm saçların sağlıklı gelişimine ve zaman içinde daha dolgun görünmelerine yardımcı olacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 6012

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu