Doğal Görünen Makyaj İpuçları

Doğal Görünen Makyaj İpuçları

Kadınlar doğal olan güzelliklerine güzellik katmak için makyaj yapmaktan hoşlanırlar. Fakat makyajı çok fazla uygulamak veya doğru uygulamamak doğal olmayan bir görünüm ortaya çıkarabiliyor. Dolayısıyla tamamen doğal görünen bir makyajın nasıl yapılacağını da bilmek gerekiyor.

 

Doğal görünen makyajda ilk önemli şey cilt tonuyla iyi eşleyen bir fondöten seçmek. Doğru rengi bulmak için de cildin bir bölümünde test etmek gerekiyor. Eğer ilk denemenizde fondöten renginiz cilt renginizle tam uyuşmuyorsa 2. ve 3. renk seçiminde mutlaka doğru rengi seçmiş olursunuz. Tabi fondöten rengi seçiminde cildinizde test ettiğinizde mevcut ışık düzeni de size yardımcı olabilir. Gün ışığına yakın bir ortamda fondöten rengini test etmeye çalışın. ( Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz? )

 

Doğal görünen bir makyajda eğer daha doğal veya saf bir görünüm isterseniz fondöten yerine renkli bir nemlendirici de tercih edebilirsiniz.

 

Toz allık yerine krem allık kullanın. Bir krem allık kullanmak doğal bir görünüm için nasıl kullanılması gerektiğini bildiğinizde harika olur. Daha doğal bir görünüm katar. Çünkü cildinize daha kolay oturur ve iyi bir uyum oluşturur.

 

Dudak kaleminizi uyguladığınız zaman tüm dudak alanınızı vurgulamaktan kaçının. Dudaklarınızın iç çizgi kısmına uygulayın.

 

Doğal görünen bir makyajda koyu renklerden kaçınmanız gerekiyor. Özellikle dudak ve göz kısımlarınızda buna dikkat etmelisiniz. Bunun yerine daha doğal bir görünüm verecek ve daha şeffaf renkleri deneyin. Koyu siyah bir maskara yerine kahverengi tonlarında bir maskara kullanın. ( Doğru Maskara Nasıl Seçilir? )

 

Doğal görünen makyajda ağır bir ruj uygulamak yerine parlak veya renkli bir dudak balsamı kullanmak daha iyi bir seçim olur.
Toplam Okunma Sayısı: 4285

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu