Diyetiniz Sizi Daha Yaşlı Gösterebilir

Diyetiniz Sizi Daha Yaşlı Gösterebilir

Yıllar geçse de daha genç görünmeyi ister misiniz? Elbet ki hemen her insanın buna cevabı evet olur. Fakat uyguladığınız diyetin sizi daha yaşlı gösterebileceğini de unutmamanız gerekiyor.

 

Vücuttaki kan şekeri düzeyleri direkt olarak sizin nasıl göründüğünüzü de etkiliyor. Nitekim yaşları 50 – 70 arasında olan 670 kişi üzerinde bir araştırma yağıldı. Bu araştırmada kişilerin uyguladıkları diyetin onların sağlık durumlarını ve fiziksel olarak nasıl göründüklerini etkilediği araştırıldı. Araştırmaya katılanlar en az 5 ay süreyle takip edildiler.

 

Araştırmada şekeri fazla düzeyde tüketen kişilerin cilt görünümlerinde bozulmalar olduğu görüldü. Yüksek miktarda şeker tüketimi vücudun glukoz düzeyini olumsuz etkileyerek ciltteki kolajen ve elastin düzeylerini olumsuz etkilemekte ve bu da cildin daha erken yaşlanmasına neden olmaktadır.

 

Araştırmayı yapan bilim insanları cildin daha genç görünmesi için aşağıdaki diyet önerilerini tavsiye etmekteler:

 

1. Rafine edilmiş şekerde uzak durun. Rafine şekerler hiçbir besleyici tarafı bulunmamaktadır. Rafine şekerler hem sağlık durumunuzu bozabilir hem de cildinizin görünümünü yaşlandırabilir.

 

2. Yüksek fruktozlu mısır şurubundan kaçının. Bu mısır şurubu kan şekeri düzeyinizi artırarak cildinizin görünümünü yaşlandırabilir.

 

3. Doğal formlardaki doğal şekerleri tüketin. Örneğin doğal şeker ihtiyacınızı için meyvelerden daha lezzetli ve sağlıklı bir şeker kaynağı bulamazsınız. Üstelik bu doğal şeker kaynağı besinler yıllar geçse de daha genç görünmenize yardımcı olur.
Toplam Okunma Sayısı: 2060

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu