Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Çay, kahve, beslenme şekli, gibi etkenler dişlerin sararmasına neden olabilir. Dişleri beyazlatmak ve beyaz kalmalarını sağlamak için bilinen en basit yol diş fırçalamaktır. Fakat uygulanacak bazı basit ve tamamen doğal yöntemlerle dişleri beyazlatmak ve daha uzun süre beyaz kalmalarını sağlamak mümkündür. Dişleri beyazlatmak için birçok doğal yöntem denenebilir. Aşağıdaki diş beyazlatma yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

 

1. Diş beyazlatma için kabartma tozu yöntemi

 

İhtiyacınız olanlar: Diş macunu, 1 çay kaşığı kadar kabartma tozu, 1 çay kaşığı kadar hidrojen peroksit, Yarım çay kaşığı kadar su

 

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir araya getirin ve iyice karıştırın. İyice karıştırdıktan sonra her zamanki diş macununuzla dilerinize uygulayın. Her zamanki normal fırçalamanızı uygulayın. Dişlerinizin pırıl pırıl oldukça bu yöntemi kullanmayı sınırlamaya başlayın ve ayda bir defa kullanın.

 

2. Diş beyazlatma için muz yöntemi

 

Eğer tam bir muz düşkünüyseniz bu diş beyazlatma yöntemi sizin çok hoşunuza gidecektir. Kabuğunuzu soyduğunuz muzu püre haline getirin ve parmağınızla dişinize 2 dk. kadar süreyle ovarak uygulayın. Muz bilindiği üzere potasyum, magnezyum ve manganez zengini bir besindir. Dişlerinize uyguladığınız zaman bu dişleriniz tarafından emilecek ve daha iyi görünmesine yardımcı olacaktır.

 

3. Diş beyazlatma için çilek yöntemi

 

Çilek çok lezzetli ve besin değeri yüksek bir meyve olmasının yanında birçok güzellik uygulamalarında da kullanılmaktadır. Örneğin dişleri beyazlatmak için çilek kullanılabilir. Çileği ezin ve biraz kabartma tozuyla iyice karıştırın. İyice karıştıktan sonra dişlerinizi beyazlatmak için diş macunu olarak bunu kullanabilirsiniz. Fakat bu uygulamayı ayda 1 defa ile sınırlayın.

 

4. Diş beyazlatma için zeytinyağı yöntemi

 

Dişleri beyazlatmak için uygulanabilecek yöntemler arasında en güvenli olanlardan birisi de zeytinyağı uygulamasıdır. Zeytinyağı ayrıca diş beyazlatmada oldukça etkili olabilir. Temiz bir bez veya bir parça pamuk yardımıyla zeytinyağını dişlerinize ovarak uygulayın. Bunu 2 – 3 dk. süreyle yapın. Bu uygulamayı her zamanki normal diş fırçalama rutininizden önce uygulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 2492

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu