Deniz Mevsiminde Saçlarınız İçin Koruma

Deniz Mevsiminde Saçlarınız İçin Koruma

Yaz mevsimi salar için riskler taşır. Çünkü yaz mevsimi aynı zamanda deniz mevsimidir ve deniz suyu veya havuz suyu saçlara zarar verir. Bundan dolayı bu aylarda saçlarınıza nasıl bakım uygulamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Aşağıdaki önlemleri alarak saçlarınızı koruyabilirsiniz.

 

1. Havuzlar daha eğlenceli mekanlar olmasına rağmen havuzlardaki klorlu su saçlarınıza oldukça zarar verebilir. Boyalı olan saçlarınızın rengini soldurabilir. Klorlu su ayrıca saçlarınızdaki doğal yağ tabakasına da zarar verir.

 

Havuz suyunun saçlarınıza vereceği zararı önlemek için havuza girmeden önce musluk suyu veya temiz suyla saçlarınıza ıslatın. Havuzdan her çıktıktan sonra aynı işlemi tekrarlayarak saçlarınızı iyice durulayın. Eğer havuzda uzun süre duracaksanız yüzücü dostu şampuanları deneyin.

 

2. Saçlarınızı denizde tuzlu suya çok fazla maruz kalması saçlarınız için zararlıdır. Denizden çıktıktan sonra saçlarınızı temiz suyla durulamanız saçlarınızın kurmasına neden olabilir. Saçlar gücünü, elastikiyetini ve parlaklığını kaybedebilir.

 

Tuzlu suyun saçlarınıza vereceği zararı önlemek için her denizden çıktığınızda saçlarınızı mutlaka nemlendirici bir şampuanla iyice yıkayarak durulayın.

 

3. Her ne kadar göl suları saçlar için daha az zararlı gibi görünse de yine de saçlarınıza zarar verebilir. Göl suları nehir, dereler ve yağmurdan gelir ve daha kirlidir. Teknelerin yaydığı gazlar daha hissedilir.

 

Göl sularının saçlarınıza vereceği zararı önlemek için göle girmeden önce ve sonra saçlarınızı iyice ıslatın. Bu saçlarınıza koruma sağlayacaktır. Eğer yaz zamanları gölde fazla zaman geçiriyorsanız gölden çıktıktan sonra nemlendirici bir şampuan ve saç kremi kullanmanız oldukça fayda sağlayacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 2878

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu