Daima Genç Kalmanın Sırları

Daima Genç Kalmanın Sırları

Yıllar ilerledikçe genç kalmayı başarmak istiyorsanız yaşamınızda bazı yaşam çekli değişikliklerini uygulamanız, beslenmenizi buna göre düzenlemeniz v.b. önlemleri alanız gerekir.

 

Daima genç görünmenin sırlarını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki öneriler size yeterli bilgiyi verecektir.

 

1. Asla sigara içmeyin. Sigara vücudunuzdaki serbest radikallerin sayısını artırarak cilt hücrelerinin ölmesine ve sonuçta da erken yaşlanmaya yol açar. Sigara içmek ayrıca akciğer kapasitenizi olumsuz etkiler ve günlük hareketlerinizi kısıtlar. Sigara içmeniz sosyal yaşamınızı da olumsuz etkiler.

 

2. Omega 3 yağ asitlerinden bolca alın. Omega 3 yağ asitlerinin cilt sağlığına ve görünümüne oldukça olumlu etkisi vardır. Bu yüzen haftada 2 defa omega 3 yönünden zengin balıklar yiyebilirsiniz. Bu konuda somon balığı oldukça zengin içeriğe sahiptir.

 

3. Sağlıklı bir kiloda kalmaya gayret gösterin. Aşırı kilolar eklemlerinize falyadan yük bindirir. Kalbinizi zorlar. Aşırı kiloların getirdiği fazla yağlar damarlarınızı tıkar ve kalp hastalıklarına yol açar. Normalin altında kiloya sahip olmak da iyi değildir. Çünkü kemik ve kas kaybına neden olur. Bu da vücutta enerji düşüklüğüne yol açar. Böbreklerinizi harap edebilir ve erken menopoza ve osteoporoza yol açabilir. Tüm bunlar olduğunuzdan daha yaşlı göstermenize de neden olur.

 

4. Diyetinize her renkten sebze ve meyveleri dahil edin. Beta karoten içeren sebze ve meyveler cildinize oldukça fayda sağlayacaktır. Çünkü beta karoten önemli bir antioksidandır. Vücuttaki serbest radikallerle savaşırlar. Hücrelerin sağlıklı kalmasına yardım ederler. A vitamini de cildin daha genç görünmesine ve gözlerin daha iyi işlev görmesine yardımcı olur.

 

5. Kalbinizi çalıştırın. Bunun için kardiyovasküler egzersizler yapın. Egzersiz kan dolaşımınızı düzenleyerek cildinize kan akımına yardımcı olur. Böylelikle daha genç bir görünüme ulaşabilirsiniz.

 

6. Daha güçlü olun. Bunun için haftada en az 2 defa ağırlık kaldırma çalışmaları yapın. Güçlü kaslar ve güçlü kemiklere sahip olmak sizi daha genç gösterecektir. Aksi halde olduğunuzu yaşatan daha yaşlı görünebilirsiniz.

 

7. Yaşlanmayla birlikte denge sorunları yaşayabilirsiniz. Fakat bu sorunu iyi bir bakımla tedavi edebilirsiniz. Yoga, dans, tek ayak üstünde durma gibi çalışmalar dengenize yardımcı olacaktır.

 

8. Beyninizi sürekli çalıştırın. Düşünmeye zaman ayırın. Öğrenmeye çalışın bunun için bulmacalar çözün, matematik problemleriyle uğraşın, kitap okuyun. Eğer beyninizi çalıştırmazsanız körelmesine neden olursunuz. Beynin sürekli çalıştırılması yaşlılık zamanında yaşanabilecek zihinsel gerilemeyi hafifletecektir.

 

9. Bulunduğunuz yaşı asla yadırgamayın ve kabul edin. Fakat gülmeyi, dans etmeyi, gezmeyi ve yeni şeyler keşfetmeyi de ihmal etmeyin. Bu sizin daha genç görünmenize ve genç hissetmenize yardımcı olacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 2531

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu