Daha Yumuşak Ve Genç Görünen Cilt İçin

Daha Yumuşak Ve Genç Görünen Cilt İçin

İyi bir cilt bakım rutini oluşturarak cildinizin pürüzsüz, yumuşak ve genç görünmesini sağlayabilirsiniz. Düzenli cilt temizleme ve eksfoliye işlemi cildinizin üst katmanının yenilenmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca iyi bir diyet, egzersiz ve yeterli dinlenme de cildinizin harika görünmesine imkan sağlar.

 

1. Günde 2 defa yumuşak bir sabunla cildinizi temizleyin. Her gece yatmadan önce makyajınızı temizlemeyi unutmayın. Temizleyiciler ve kremler aknelerinizin tedavisine de yardımcı olurlar. Bu ürünlerin benzoil peroksit veya salisilik asit içermesine dikkat edin.

 

2. Haftada 2 defa cildinizi eksfoliye edin. Eğer cildiniz tahriş olursa haftada 1 defa uygulayın. Vücudunuzun dinlenmesi için lif kabağından banyo lifi kullanın. Banyo sonrası vücudunuz hafif nemliyken vücudunuza nemlendirici uygulayın.

 

3. Cilt tipinize uygun nemlendirici kullanın. Eğer yağlı bir cildiniz varsa yağ içermeyen nemlendiricileri tercih edin. Eğer kuru bir cildiniz varsa daha zengin bir formül kullanın. Banyo sonrası vücudunuza nemlendirici losyon da uygulayabilirsiniz.

 

4. Antioksidan zengini sebze ve meyveler tüketin. Bunlar kırışıklıklarınızla savaşacaktır. Omega 3 yönünden zengin besinler tüketin. Örneği somon balığı tüketebilirsiniz. Omega 3 vücudunuzu içerden nemlendirmeye yardımcı olur.

 

5. Kan dolaşımınızı artırmak için yeterince egzersiz yapın. Egzersiz gözaltı torbalarınızla mücadele eder.

 

6. Her gün güneşten koruyucu kullanın. Bulutlu havalarda bile kullanabilirsiniz. Bu cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır.
Toplam Okunma Sayısı: 2269

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu