Daha Yumuşak Dudaklar İçin Hızlı Çözüm

Daha Yumuşak Dudaklar İçin Hızlı Çözüm

Sıcak ve soğuk hava değişmeleri dudaklarda hasara yol açabilir. Kuru ve çatlamış dudaklar güzel gülümsemeyi kısıtlar ve sıkıntı verir. Can yakıcı olabilir. Dudaklar nem eksikliğine, aşırı soğuklara, güneş ışınlarına ve rüzgara karşı duyarlıdır. Dudakları yalama da dudaklarda kurumaya neden olabilir. Dudakları tüm gün boyunca nemli tutmak ve haftada 1 defa eksfoliye etmek yumuşak dudaklar için oldukça fayda sağlar.

 

1. Diş fırçanızı alın ve suyun içinde ıslatın. Dudaklarınız yumuşatmak için isterseniz yeni bir diş fırçası alabilirsiniz. Kıllarının orta sertlikte olmasına dikkat edin.

2. Diş fırçanızı dudaklarınızı üzerinde gezdirin. Biraz basınç uygulayabilirsiniz. Ama fazla bastırmayın. Dairesel hareketler uygulayın. Öncelikle alt dudağınızdan başlayın. Sonra üst kısma geçin.

3. Biraz kabartma tozunu biraz suyla karıştırarak hamur haline getirin. Hamuru diş fırçanıza sürün ve dudaklarınızın üzerinde hafif ovarak gezdirin. Böylelikle dudaklarınızdaki ölü cilt hücrelerini atarak dudaklarınızı tazeleyebilir ve daha yumuşak bir görünüm verebilirsiniz. Bu işlemi hem üst hem de alt dudağınız için yapın.

4. Dudaklarınıza vazelin uygulayarak dudaklarınızı koruyun.

 

Ayrıca aşağıdaki hususları da dikkate almanız faydalı olacaktır.

 

1. Dudaklarınızda kurumaları önlemek veya tedavi etmek için dudak kremi kullanın. Nemlendirici özelliği olan, doğal yağlar içeren ve güneşe karşı etkili bir dudak kremi seçin.

2. Dudaklarınızı yalamayın. Tükürüğünüz dudaklarınızda kurumaya yol açar. Çünkü dudaklarınızdaki nemi götürür.

3. Gece yatmaya gitmeden önce dudak kremi veya vazelin sürün.
Toplam Okunma Sayısı: 5739

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu