Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Kapatılır?

Ciltteki Siyah Noktalar Nasıl Kapatılır?

Cildinizdeki siyah noktaları görünmez kılarak kapatmak istemeniz oldukça normal bir durum. Siyah noktaların çokluğu, özellikle yüz bölgesinde olması itici bir görünüm de verebilir. Aslında bunu kendinizde evde yapabilirsiniz.

 

Cildinizdeki siyah noktaları kapatmak için aşağıdakileri uygulamaya çalışın.

 

1. Cildinizdeki siyak noktaları kapatmaya başlamadan önce onları temizleyin. Böylelikle o andaki bakterileri izole etmiş olursunuz.

 

2. Temizliği yaptıktan sonra açık bir fondöten kullanın. Eğer yağlı bir cildiniz varsa sıvı fondöten tercih edin. Fondötenin anti bakteriyel özelliklere sahip olması uygundur.

 

Eğer cildiniz akne oluşumlarına yatkınsa klasik fondötenler yerine renkli bir nemlendirici kullanın. Çünkü akneye yatkın ciltlerde klasik fondötenler mat bir görünüm verebilir.

Renkli nemlendiriciler cildinizdeki siyah noktalar gibi, kusurları daha iyi kamufle eder.

 

Cildinizdeki siyah noktaları kapatmak ve kapanmış gözeneklerinizi temizleyerek açmak için buna uygun bir temizleyici kullanın. Çok ağır makyaj yapmanıza da gerek yoktur. Çünkü çok ağır makyaj siyah noktalarınızı kapatmaktan ziyade cildinizin doğal yapısına zarar verebilir ve siyah noktaları daha görünür kılabilir.

 

3. Bitirici dokunuş için pudrayı kullanın. Toz pudralar cildinizde daha bir denge yaratır ve uyguladığınız kapatıcının oturmasına yardımcı olur. Yağlı bir cildiniz varsa pudrayı daha az miktarda uygulayın.

 

4. Cildinizde siyah noktalara tıkanmış cilt gözeneklerini neden olabilir. Bu nedenle tıkalı cilt gözeneklerinizi açmak için cildinize peeling uygulamayı ihmal etmeyin. Pelin uygularken hafif dairesel hareketlerle yapın. Cildinize çok baskı yapmayın.

 

5. Evde alman papatyası çayı hazırlayın. Alman papatyası çayını kaynatarak demleyin. Demlediğiniz çayı ağzı geniş bir kaba dökün. Başınızın üstünde ellerinizle bir havlu tutarak başınızı kabın üstüne doğru eğin ve buharını yüzünüze tutun. Yüzünüz buharı absorbe edecektir.
Toplam Okunma Sayısı: 9831

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu