Ciltteki Kırışıklıkları Önlemenin Yolları

Ciltteki Kırışıklıkları Önlemenin Yolları

Her kadın genç görünen ve pürüzsüz bir cilt ister. Fakat kırışıklıklar yaşlanma sürecinin doğal bir parçasıdır. Kırışıklıkların ne kadar olacağı ve ne kadar çabuk başlayacağı hususunda genetik faktörler ve yaşam biçimi de etkili rol oynar. Kırışıklıkları tedavi etmek için bir çok yöntem vardır. Fakat ilk yağılması gereken kırışıklıkları önceden önlemeye çalışmaktır.

 

Aşağıdaki kırışıklık önleme tavsiyelerini dikkate alarak kırışıklıklara karşı etkili bir önlem geliştirebilirsiniz.

 

1. Kırışıklıklar için öncelikle kırışıklıklara neden olan en yaygın ve ana nedenleri bilmenizdir. Bu nedenler genelde sigara içmek, alkol kullanımı, güneşe çok maruz kalmak, yüzü çekiştirmek v.b. nedenlerdir. Dolayısıyla kırışıklıkları önlemede bu etkenleri elimine etmeniz size oldukça fayda sağlayacaktır.

 

2. Güneşin zarlı etkilerinden kendinizi korumanız cildiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisidir. Bu yüzden özellikle güneşli havalarda güneşten koruyucu krem kullanmanız gerekir. Bu kremlerin nemlendirici özelliğinin olması da cildinize nemlendirme yaparak ekstra fayda sağlar.

 

3. Kırışıklıkları önlemenin bir başka yolu yaşam şekli değişiklikleridir. Eğer sigara içiyorsanız ve alkol alıyorsanız bunlardan uzak durmalısınız. Gün içinde ol su içmeye çalışın. Antioksidan özelliği olan besinlerden bol yiyin, Sağlıklı beslenin. Antioksidan besinler yaşlanma karşıtı besinlerdir. Taze sebze ve meyve yemeyi alışkanlık haline getirin. Bunlar cildinizi doğal yollardan sağlıklı tutacaktır. Ayrıca cildinizi sağlıklı ve genç tutmak için E vitamini destekleri de alabilirsiniz. Haftada en az 3 defa egzersiz yapın. Egzersiz vücudunuzdaki toksinleri ve serbest radikalleri dışarı atarak, vücudu temizler ve cildi sıkılaştırır.

 

4. Yaşlanma karşıtı kremler kullanın. 20 li yaşlarda yaşlanma karşıtı krem kullanmaya başlamanız faydalı olacaktır.

 

5. Her gece yatmadan önce yüzünüzü mutlaka yıkayın. Fakat yüzünüzü çok çekiştirmeyin. Çekiştirmeniz kırışıklıklara yol açabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 3822

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu