Ciltteki Kırışıklıkları Azaltan Diyet

Ciltteki Kırışıklıkları Azaltan Diyet

Yediğiniz şeyler doğrudan cildinizi de etkiler. Eğer cildinizde kırışıklılar varsa diyetinizde yapacağınız bazı değişikliklerle cildinizdeki kırışıklıkları azaltmanız mümkündür. Fakat elbette ki ciltte var olan kırışıklıkları tamamen gideren bir diyet yoktur. Diyetinizdeki değişmeler kırışıklıklarınızın görünümünü oldukça azaltabilir. Bu nedenle aşağıdaki ciltteki kırışıklıkları azaltan diyeti uygulamanız size yardımcı olacaktır.

 

1. Diyetinizde mümkün olduğunca her renkten besini tüketmeye çalışın. Kırışıklıkları azaltmak için iyi bir yöntemdir. Özellikle C vitamini içeren taze sebze ve meyveler cildinizde kolajen üretimini artırarak cildinizin daha sıkı olmasını sağlar. Yani kırışıklıklarınızın görünümü azalır. Dutgil sınıfına giren çilek, yaban mersini, böğürtlen, kiraz, kızılcık, ahududu meyveleri ciltteki kırışıklıkları azaltan oldukça faydalı meyvelerdir.

 

2. Bol su içerek cildinizi besleyin.Su içmeniz cildinizi sağlıklı ve nemli tutacaktır. Su tükettiğiniz besinlerin cildinize taşınmasına yardımcı olur.

 

3. Somon bağlı gibi omega 3 yönünden zengin besinlerden bol tüketin. Örneğin somon balığı omega 3 yanında önemli bir protein kaynağıdır. Cilt için oldukça faydalıdır. Cildi besler, sağlıklı tutarak kırışıklıkları azaltır. Önemli bir antioksidan besindir. Bu nedenle cildi korur ve onarır.

 

4. Kırışıklıklarınız azaltmak istiyorsanız diyetinizde rafine şeker tüketimini azaltın. Aşırı şeker ciltteki kolajen düzeyine de zarar verir. Bu da cildin sarkmasına ve kırışıklık oluşmasına neden olur. Eğer sıcak şekerli içecekler içecekseniz içine biraz tarçın katın. Tarçın vücutta yükselen şeker düzeyini azaltmaya yardımcı olur.

 

5. Cildinizdeki kırışıklıkları azaltmak için diyetinize soyalı besinleri ekleyin. Soyalı besinler cildin yağısını geliştirir. Cilt daha sıkı görünür, kırışıklıklar azalır. Üzüm çekirdeği yağı ve buğday tohumu da cilt kırışıklıklarını azaltmaya yardımcı olur.

 

6. Tükettiğiniz kafein miktarını mümkün olduğunca azaltın. Çay, kahve gibi kafeinli içeceklerden fazla tüketmeniz cildinizdeki nem düzeyine zarar vererek kurumasına, zarar görmesine neden olur. Bu da kırışıklıkları teşvik eder.
Toplam Okunma Sayısı: 4109

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu