Cilt Toniği Tarifi, Elma Sirkesi Cilt Toniği

Cilt Toniği Tarifi, Elma Sirkesi Cilt Toniği

Cilt toniğinin faydası

 

Cildinize iyi bir bakım uygulamak istiyorsanız bir cilt toniği kullanmayı da ihmal etmeyin. Genelde cilt tonikleri bir temizleyici uygulandıktan sonra kullanılır. Yüzün T bölgesindeki aşırı yağı elimine etmede kullanılır. Karma cilt veya yağlı cilt tipine sahip kişilerin buna daha çok ihtiyacı olur. Cilt tonikleri ayrıca aknelere neden olan bakterilerden cildi korur ve ciltteki sirkülasyonu geliştirir. Cilt toniğini kozmetik dükkanlarından alabileceğiniz gibi evde kendiniz de bir cilt toniği yaparak uygulayabilirsiniz. Güzellikle dükkanlarından alacağınız tonikler genelde pahalıdır. Bu nedenle evde kendi hazırlayacağınız bir cilt toniğini uygulamayı deneyin. Aşağıdaki cilt toniği tarifini hazırlayıp uygulayabilirsiniz.

 

Elma sirkesi cilt toniği

 

Elma sirkesinin antiseptik özellikleri vardır ve cildin yüzeyi için oldukça faydalıdır. Elma sirkesi cilt için doğal bir maddedir. Cildin PH dengesine katkı sağlar.

 

1. Yarım fincan kadar elma sirkesi ile yarım çay kaşığı kadar karanfili karıştırın.

2. Sonra içine 1 er yemek kaşığı kadar lavanta yağı, biberiye yağı ekleyin ve iyice karıştırın.

3. Şu an cilt toniğiniz hazırdır. Fakat kullanmadan önce karışımı 1 hafta kadar bekletin.

4. 1 hafta sonra cilt toniğinizi kullanmadan önce iyice sallayın ve günde 2 defa yüz ve boyun bölgenize pamuk yardımıyla uygulayın.
Toplam Okunma Sayısı: 2898

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu