Cilt Toniği Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Cilt Toniği Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Cilt toniği nedir ve ne işe yarar?

 

Bir cilt toniği cildi temizlemek için kullanılan bir sıvı veya losyondur. Cildinizi temizlemek için birçok ticari cilt toniği markası bulabileceğiniz gibi bunu evinizde kendinizde yapabilirsiniz. Cilt toniğiyle yüzünüzdeki aşırı yağlanmayı azaltabilir ve akneleri önlemeye yardımcı olabilirsiniz.

 

Bir cilt toniğinin fonksiyonu ciltteki yağlanmayı temizlemektir. Yüzdeki yağ oluşumu zaman içinde yüzde aknelerin veya diğer ilgili bazı cilt sorunlarının oluşmasına yol açar. Bu nedenle cilt tonikleri bu konuda önleyici bir rol oynarlar.

 

Cilt toniği nasıl uygulanır?

 

Cilt toniğini bir pamuk parçası, ıslak temiz bir bez veya pamuklu çubuk yardımıyla uygulayabilirsiniz. Uygulama sonrası cilt toniği en az 30 sn kadar cildinizde durduktan sonra diğer cilt ürünlerinizi kullanabilirsiniz.

 

İster kuru bir cilde sahip olun ister karma bir cilt tipiniz olsun uygun bir cilt toniği kullanmanız gerekir.

 

Eğer ticari bir cilt toniği tercih edecekseniz alkol içermeyen bir ürün tercih etmenizde fayda vardır. Çünkü alkol cildinizi kurutabilir. Özellikle kuru ciltleri olanlar buna dikkat etmelidir.

 

Cilt toniğini uygulamadan önce yüzünüzü mutlaka yıkayarak temizleyin ve kurulayın. Kuruladıktan sonra cilt toniğini uygulayın.

 

Cilt toniği tarifi – kabartma tozu cilt toniği

 

Eğer cilt toniğini evde kendiniz hazırlamak istiyorsanız aşağıdaki tarifi uygulayabilirsiniz.

 

Kabartma tozu cilt toniği

 

Kabartma tozu yükse düzeyde alkalin maddesi içermektedir. Bu yönüyle kabartma tozu ciltte aknelere neden olan bakterileri yok etmede kullanılabilmektedir. Bunu kabartma tozu cit toniği yardımıyla yapabilirsiniz. Böylelikle cildinize oldukça iyi bir temizleme ve bakım da yapmış olursunuz. Kabartma tozu ciltte aslında güçlü bir peeling etkisi de yapar.

 

Kabartma tozunu bir cilt toniği olarak kullanmadan önce onu ilk olarak sulandırın. Bir sprey şişesinin içine 1 fincan kadar su ve 1 çay kaşığı kadar kabartma tozu ekleyin. İyice karıştırın. Yüzünüzü yıkayın ve kabartma tozu cilt toniğini pamuk parçasına sıkın ve cildinizi uygulayın. Cilt toniğinin cildinizde iyice kurumasını bekleyin. Bu uygulamayı günde 2 defa uygulayabilirsiniz.
Toplam Okunma Sayısı: 7372

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu