Cilt Tipinize Uygun Mükemmel Fondöteni Nasıl Seçersiniz?

Cilt Tipinize Uygun Mükemmel Fondöteni Nasıl Seçersiniz?

Cilt Tipinize Uygun Mükemmel Fondöteni Nasıl Seçersiniz?

 

Fondöten seçiminde doğru bir formülde ve tonda fondöten seçmek önemlidir. Bazı kadınlar için doğru fondöteni seçmek zor olabilir. Yanlış fondöten seçimi de makyaj yaparken yüzdeki kusurları kapatmakta eksik kalır ve makyajda mükemmeli yakalamak zor olur. Fondöten seçerken cilt tipiniz önemli bir yer tutar. Cilt tipinize en uygun fondöteni seçmek için aşağıdaki ipuçları size yardımcı olacaktır.

 

Yağlı ve akneye yatkın ciltler için

 

Eğer yağlı veya akne gibi cilt sorunlarına yatkın bir cildiniz varsa cildinizdeki bu kusurları önlemek ve daha iyi bir kapatıcılık sağlamak için salisilik asit ve kafein içeren bir fondöten seçmeniz uygun olacaktır. Böyle bir fondöten cilt gözeneklerinizi kapanmasını önlemeye ve gözeneklerinizi temizleyerek daha iyi hava alamsına yardımcı olur. Böylelikle yüzünüzde akne gibi oluşumların riski de azalır. ( Fondöten Çeşitleri - Hangisini Seçmelisiniz? )

 

Yaşlanma karşıtı bir etki için

 

Eğer fondöteninizde yaşlanma karşıtı bir etki yapmasını da istiyorsanız E vitamini, C vitamini veya hiyalüronik asit gibi içerikler barındıran bir formül seçmelisiniz. Böyle bir fondöten yaşlanma karşıtı bir serum etkisi yapacaktır.

 

Hassas ciltler için

 

Eğer hassas bir cildiniz varsa mineral fondöten denemelisiniz.Mineral fondötenler doğal maddeler içerirler ve harka bir kapatıcılık sağlarlar. Bu fondötenlerin güneşten koruma özelliği de hassas ciltler için ekstra fayda sağlar. Cildi tahriş etmezler. ( Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? )

 

Kuru ciltler için fondöten

 

Eğer kuru bir cildiniz varsa fondöten seçiminizi de buna göre yapmalısınız.  Nemlendirici özelliği olan bir fondöten seçeniz yüzünüzdeki iyi bir kapatıcılık sağlamasının yanında iyi bir nemlendirme de sağlayacak ve cildiniz daha yumuşak görünecektir.
Toplam Okunma Sayısı: 2130

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu