Cilt Tipine / Rengine Göre Fondöten Rengi Seçimi

Cilt Tipine / Rengine Göre Fondöten Rengi Seçimi

İster beyaz tenli isterseniz de koyu tenli olun; makyajınızda doğru fondöten rengini bulmanız ve uygulamanız önemlidir. Fakat çok iyi bir fondöten bulmak da zor olabilir. Yine de cilt tipinize uygun bir fondöten rengi seçmek bu konuda en temel amacınız olmalıdır. Cilt tipinize uygun fondöten rengi seçerken nelere dikkat etmelisiniz? İşte size bazı ipuçları:

 

1. Cildinizin doğal rengini dikkate alın. Cilt renginizle doğal bir şekilde eşleşen fondöten rengi seçin. Bu nedenle birkaç farklı tonda fondöten deneyebilirsiniz. En iyi eşleşeni seçmenizde size yardımcı olur.

 

2. Fondöten alırken iki tonunu da birlikte alın. Böylelikle özelik yaz zamanları daha bronz bir görünüm elde etmek isterseniz daha koyu bir rengini kullanabilirsiniz.

 

3. Seçtiğiniz fondöteni kolunuzun ön kısmında hafif bir şekilde uygulayarak test edin. Cilt renginizle uyumlu olup olmadığını tespit edin.

 

4. Fondöten ve kapatıcınızın cildinizle iyi bir şekilde eşleşmesi ve iyi bir kapatıcılık sağlaması için aynı markada ürünler seçebilirsiniz.

 

5. Sıvı fondötenlerin genelde şişede cildinizde durduğundan daha koyu görünebildiğini unutmayın.

 

6. Eğer mümkünse fondöteni makyaj uygulamasında yüzünüzde de test etmeyi deneyin.

 

7. Her zaman iyi, kaliteli bir fondötene yatırım yapmalısınız. Bunun iyi sonuçlarını makyajınızda mutlaka alacaksınızdır. Kaliteli bir fondöten genelde daha iyi bir sonuç verir.

 

8. İster yeni bir fondöten olsun, ister başka yeni bir makyaj veya diğer kozmetik ürünleri olsun; Bu ürünlerin cildinizde alerjik bir reaksiyona yol açmadığından emin olun. Bu nedenle yüzünüzde kullanmadan önce ilk olarak cildinizin pek de görünmeyen bir yerinde bunu test edin.

 

Bu yazılar da ilginizi çekebilir

Fondöten Rengi Seçimi

Fondöten Kullanımında İpuçları

Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Fondöten Çeşitleri - Hangisini Seçmeli?
Toplam Okunma Sayısı: 1826

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu