Cilt Sıkılaştırma Kremi Yapımı

Cilt Sıkılaştırma Kremi Yapımı

Cilt sıkılaştırma kremleri için eğer bütçeniz yeterli değilse evde kendiniz de cilt sıkılaştırıcı krem yapabilirsiniz. Aşağıda bazı bir cilt sıkılaştırıcı krem tarifleri anlatılmıştır.

 

Bal: Bal en iyi ve en doğal cilt sıkılaştırıcı ürünlerden birisidir. Yüzünüze nemli ve ılık bir havlu yerleştirin. Birkaç dk. bu şekilde durun. Bu uygulama gözeneklerinizi açmaya yardımcı olacaktır. Sonra yüzünüze balı sürün ve 15 dk. kadar böyle bekleyin. 15 dk sonra balı yüzünüzden temizleyin ve soğuk nemli havluyu tekrar yerleştirerek bu şekilde birkaç dk. bekleyin. Bu uygulamaya gözeneklerinizin sıkılaşmasına yardımcı olacaktır.

 

Yumurta beyazı: yumurta beyazını bir çırpıcıda iyice çırpın ve yüzünüze sürün. Kurumasını bekleyin. Sonra soğuk suyla yüzünüzü iyice yıkayarak durulayın.

 

Muz: Püre edilmiş muz ve krem şantiyi karıştırın. Bu karışım cildiniz için oldukça iyi bir etki gösterecektir. Harika bir cilt sıkılaştırıcıdır. Kremi yüzünüze uyguladıktan sonra 15. dk. kadar bekleyin. Sonra yüzünüzü iyice yıkayarak durulayın.

 

Yoğurt: Sade yoğurt cilt sıkılaştırma kremlerinde sıklıkla kullanılan temel bir bileşendir. Yoğurdu yalnız kullanabileceğiniz gibi bal, muz veya bir parça rendelenmiş salatalıkla da karıştırarak kullanabilirsiniz. Karışımı yüzünüze uyguladıktan sonra 10 – 15 dk. kadar bekleyin. Sonra yüzünüzü iyice yıkayarak, durulayın. Elinizle hafif dokunuşlarla yüzünüzü kurutun.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

1. hazırladığınız cilt sıkılaştırıcı kremleri buzdolabında 1 haftadan fazla saklamayın. Süre bitiminde yenisini yapın.

 

2. Cilt sıkılaştırıcı kremi yenisini yapmadan önce haftada en az 2 defa kullanın.

 

3. Herkesin cildinin kendine özel olduğunu bilin. Hazırlana bir karışım bazı kişiler çok iyi etki gösterirken bazılarında ise pek etki göstermeyebilir.

 

4. Cilt sıkılaştırıcı kremi kullandıktan sonra cildiniz tahriş olursa kremi kullanmayı bırakın.


Cilt Skılaştırma Losyonu Nasıl Seçilir?
Toplam Okunma Sayısı: 12541

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu