Cilt Kuruluğu İçin Badem Yağı Kullanımı

Cilt Kuruluğu İçin Badem Yağı Kullanımı

Badem yağı cilt kuruluğu için en iyi besinlerden birisi… Yüzyıllardır birçok güzellik ve bakım ürününde kullanılmaktadır. Siz de cilt kuruluğunuz için aşağıdaki durumlarda badem yağını kullanabilirsiniz.

 

1. Yüzünüzü özellikle kavrulmuş hissediyorsanız yıkarken badem yağı kullanın. Ellerinize birkaç damla badem yağı dökün ve yüzünüze masaj yapar şekilde uygulayın. Göz çevrenizden uzak tutun. Sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayarak durulayın.

 

2. Eğer cildinizde kurumalardan şikayetçiyseniz topuklarınızda çatlamalar varsa kuruyan ve çatlayan cilt bölgelerinize direkt badem yağı uygulayın. Bunu için biraz pamuk parçasını badem yağına daldırın ve biraz suyunu sıktıktan sonra bunu etkilene yere uygulayın.

 

3. Kış aylarında cildiniz özellikle kuruyabilir. Cildinizde kaşıntılar ve pullanmalar olabilir. Duş aldıktan sonra badem yağıyla cildinize masaj yapın. Harika bir nemlendirici görevi görecektir.

 

4. Badem yağını ısıtın. Fakat çok sıcak olmamalıdır. Isıttığınız badem yağını küçük bir kasenin içine dökün ve ellerinizi badem yağına daldırın. Bu kuruyan elleriniz için oldukça rahatlatıcı olacaktır.

 

5. Banyo suyunuzun içine birkaç damla badem yağı ekleyin. Kuruyan cildinizde nemlendirici etkisi gösterecektir.

 

Güneşli havalarda güneşe çıkmadan önce badem yağı sürmeyin. Çünkü badem yağı güneş altında cildinizi şiddetli düzeyde yakabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 3616

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu