Cilt Kırışıklıkları İçin B3 Vitamini İçeren Krem

Cilt Kırışıklıkları İçin B3 Vitamini İçeren Krem

Günümüzde yaşanma karşıtı cilt bakım ürünlerde B3 vitamini kullanılmaktadır. B3 vitamini içeren kırışıklık kremleri cildin daha sağlıklı ve genç görünmesinde faydalı olabilmektedir.

 

B3 vitamini normalde yumurta, tahıllar, süt ürünleri, et ve yeşil yapraklı sebzelerde bol bulunmaktadır. Bu besinler vücudun yağ ve şekeri metabolize etmesine yardımcı olur. Bu besinler ayrıca cilt için oldukça erekli olan kolajen maddesinin üretimini de canlandırır. Ciltteki kırışıklıkların nedenlerinden birisi de ciltteki kolajen eksikliğidir. Bu besinler ciltte kolajen üretimini canlandırarak kırışıklıkları azaltır ve ayrıca önlemeye yardımcı olur.

Bu açıdan cilt kırışıklık kremlerinde kullanılan B3 vitamini de cilt kırışıklıklarına karşı oldukça faydalıdır. Yaşlandıkça ciltteki kolajen üretimi de azalır. B3 vitamini içeren kremle ciltteki kolajen üretimini canlandırılabilir ve cilt kırışıklıkları azaltılabilir.

 

B3 vitamini suda çözünebilen bir vitamindir ve birçok nemlendirici ürünlerde kullanılmaktadır. Nemlendiricilerin ana fonksiyonlarından birisi cildin sıvı ihtiyacına cevap vererek cildi nemli tutmaktır. Bu yönüyle cilt kırışıklıkları için kullanılan B3 kremi aynı zamanda ciltteki kurumaya da iyi gelir

 

Kırışıklılar için B3 içeren kremlerin riski var mı?

 

Bazı uzmanlar B3 kreminin alerjiye yatkın kişilerde alerjik ya etkiler görülebileceğini belirtmektedirler. Bu ürünler vücutta histamin üretimini artırabilir ve bu da egzama v.b. alerjik cilt durumlarını daha da kötüleştirebilir.

 

B3 vitamini içeren kremler cilt kırışıklıklarında kesin sonuç verir mi?

 

B3 vitamini içeren cilt kırışıklık kremleri de diğer otc cilt kırışıklık kremleri gibi kesin, etkili bir sonuç vermeyebilir. Yani etkililiği konusunda bir garanti bulunmamaktadır. B3 kremini kullanan kişiler eğer herhangi bir yan etkiyle karşılaşırlarsa kremi kullanmayı bırakmalıdırlar ve yan etkiyle ilgili belirtiler devam ederse hekime danışmalıdırlar.

 

B3 vitamini içeren krem alırken nelere dikkat etmeli?

 

Özellikle alerjik bir yapıdaki kişiler bu kremleri alıp kullanmadan önce hekime danışmakta fayda vardır. Bu ürünlerin güneşe karşı koruma özeliği olanları kırışıklıkları önlemede daha faydalıdır.
Toplam Okunma Sayısı: 2849

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu