Cilt Kanserine Karşı Koruma

Cilt Kanserine Karşı Koruma

Cilt kanseri kanser türleri arasında en yaygın görülen kanser türlerinden birisidir. Erken teşhis edildiği zaman tedavi edilebilir bir kanser türüdür. Cilt kanserinde önleyici önlemleri almak oldukça önemlidir. Cilt kanserine karşı koruma sağlamak için aşağıdaki önlemler önerilmektedir:

 

1. Günlük olarak güneş kremi kullanın. Günlük yaşamda genelde plaj veya kumsallar dışında insanlar pek güneş kremi kullanmazlar. Fakat güneş kremi özerlikle güneşli havalarda cilt bakımında kullanılması gereken bir bakım ürünüdür. Çünkü güneş ışınları cilt kanserinde önemli bir etkendir ve cilt kanserine karşı koruma sağlamak için günlük olarak güneş kremi kullanmak gerekir. Güneş altında uzun süre bronzlaşmadan kaçınmalı ve güneşlenirken de mutlaka sık aralılarla güneş kremi sürülmelidir.

 

2. Cilt kanserine karşı koruma sağlamak için solaryumda bronzlaşmadan mutlaka kaçınmak gerekir. Solaryumda bronzlaşma cilt kanseri nedenlerinden birisidir.

 

3. Cilt kanserine karşı her ay kendinizi baştan ayağa kontrol etmenizde fayda vardır. Bunun için bir küçük ayna ve bir büyük boy aynası kullanın. Böylelikle cildinizde cilt kanseri belirtisi olabilecek cilt değişikliklerini önceden saptamış olursunuz.

 

4. Yılda bir defa cilt kanseri taraması için hekime görünün. Bu tarama sıklığı sizin risk durumunuza göre de değişebilir.
Toplam Okunma Sayısı: 1842

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu