Cilt İçin En İyi Besinler

Cilt İçin En İyi Besinler

Bazen cildinizin iyi bir nemlendiriciden daha fazlasına ihtiyacı olur. Özellikle cilt kuruluğundan şikayet ediyorsanız… Evet cilt kuruluğu için iyi bir cilt nemlendirici krem kullanmanız önemlidir. Fakat tek başına yeterli olmaz. Bunun yanında örneğin cildinizi iyi besleyecek, cildinize ekstra nem sağlayacak besinleri de tüketmeniz gerekir. Cildiniz için tüm bunları bir arada uyguladığınız zaman cilt sağlığınız için oldukça fayda sağlamış olursunuz. Çünkü cildiniz için tüketeceğiniz özellikle bazı besinler cildinizi içten besleyecektir. Kuru cildiniz için özellikle bazı besinler size oldukça yardımcı olacaktır. Çünkü bu besinler cildinizin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri sağlar. Peki cildiniz için hangi besinleri tüketmelisiniz?

 

1. Cildinizin nem düzeyine katkı sağlaması, cildinizi daha sağlıklı tutması ve görünümünü iyileştirmesi için domates, havuç ve ıspanak yiyin. Bu besinler güçlü bir A vitamini kaynağıdır. Bu besinleri yiyerek cildinizin nem düzeyine yardımcı olursunuz.

 

2. Cilt sağlığınız ve cilt güzelliğiniz için tüketeceğiniz bir diğer besin grubu yüksek düzeyde C vitamini içeren besinlerdir. C vitamini cildinizin sağlığı ve görünümü için önemlidir. Cildinizin elastikiyetini korur ve pürüzsüz görümünü geri getirir. C vitamini için portakal ve brokoli mükemmel bir C vitamini kaynağıdır.

 

3. Cildiniz için en iyi diğer besinler ise B6 vitamini yönünden zengin olan muz, avokado, üzüm; Niasin yönünden zengin olan yumurta, kümes hayvanlarının eti ve balık; Riboflavin yönünden zengin olan süt ve süt ürünlerdir. Niasin aynı zamanda B3 vitamini olarak da bilinir ve egzamaya karşı faydalıdır. Riboflavin ise B2 vitamini olarak da bilinir ve cilt kuruluğunu hafifletmede ve önlemede faydalıdır.
Toplam Okunma Sayısı: 2333

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu