Cilt Dostu Makyaj Ürünleri

Cilt Dostu Makyaj Ürünleri

Allık, fontöten veya dudak kremi. Artık günümüzde birçok kozmetik ve makyaj ürünü cildiniz için en iyisi olduğunu iddia ediyorlar. Fakat bunlar arasından nasıl bir seçim yapmalısınız? Cildiniz için en iyi makyaj ve bakım ürünleri hangileri? Bunun cevabı seçeceğiniz ürünlerin doğru maddeleri içermesinde…

 

Cilt dostu makyaj için seçeceğiniz ürünlerin aşağıdaki maddeleri içermesine dikkat edin.

 

C vitamini

 

C vitamini sağlık için oldukça önemli bir vitamin olmasının yanında makyaj ve cilt bakımı ürünlerinde de kullanılan oldukça değerli bir vitamin. Kozmetik ürünlerindeki C vitamini cildin kolajen yapısını desteklemektedir. Kolajen ciltteki yaşlanma etkilerine karşı cildin daha

sıkı ve genç görünmesine yardımcı olur.

 

C vitamini cildi güneşin zararlı etkilerine karşı koruduğu gibi ciltteki koyu lekeleri açmada da faydalıdır.

 

C vitamini gibi antioksidanlar güneş ışınlarının ciltte yaratabileceği zararlı değişmeleri de durdurabilir. Seçilen makyaj ürünlerindeki C vitamini katkısı ve bu ürünlerin güneşten koruyucu etkilerinin olması oldukça önemlidir.

 

Bakır peptitler

 

Bakı peptitler ciltte kolajen üretimini güçlendirmede, cildin elastikiyetini artırmada ve cildi sıkılaştırmada faydalıdır. Bakır peptit içeren makyaj ve bakım ürünlerini seçmenizde fayda vardır.

 

Kolajen

 

Kolajen maddesi cilt için temel bir maddedir. Cildin daha sıkı, genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. İnsanlar yaşlandıkça kolajen üretimi yavaşlar. Bu yaşlanmayı yavaşlatmak için kolajen üretimine destek verecek makyaj ve bakım ürünlerini tercih etmek gerekir. ( Ciltte Kolajen Eksikliği Belirtileri )

( Ciltte Kolajen Üreten Besinler )

 

Kombucha

 

Kombucha fermente çaylardan çapılmış temek aktif maddelerden birisidir. Antioksidan değeri vardır. Fondöten, astarlar gibi birçok makyaj malzemesinde bulunmaktadır. Cildi nemli tutmaya ve kırışıklıklara karşı cildi pürüzsüz gmstermeye yardımcı olur. Fakat kimi araştırmalarda ise kombuchanın bu konulardaki faydalarının henüz kesin olmadığına dair deliller de bulunmaktadır.

 

Resveratrol

 

Resveratrol özellikle kırmızı üzümde bulunan ve antioksidan değeri olan bir maddedir. Kalp dostudur. Makyaj ve bakım ürünlerinde yaşlanma karşıtı madde olarak da kullanılmaktadır.
Toplam Okunma Sayısı: 2996

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu