Cilt Beyazlatıcı Krem Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatıcı Krem Nasıl Yapılır?

Evde cilt beyazlatıcı krem yapmak tamamen doğal ve güvenlidir. Evde cilt beyazlatıcı krem yapmak için aşağıda verilen tarifi uygulayabilirsiniz:

 

1. 2 yemek kaşığı kadar nohut unu ( Besan ) ve bir tutam zerdaçalı küçük bir kasede bir araya getirerek iyice karıştırın.

 

2. Sonra bu karışıma 2 çay kaşığı kadar çiğ süt veya tatlı kreması ve 2 – 3 damla kadar limon suyu ekleyin. Hamur4 haline gelene kadar karıştırın. Cilt beyazlatıcı krem istenilen kıvama gelene kadar eğer gerekirse fazladan süt veya krema ekleyin.

 

3. Cilt beyazlatıcı kreminiz hazırdır. Cilt beyazlatıcı kreminizi yüzünüze ve boyun-boğaz kısmınıza direkt uygulayın. Ayrıca cildinizde istediğiniz diğer yerlere de uygulayabilirsiniz. Cildinize uyguladıktan sonra krem cildinizde en az 50 dk. kadar durmalıdır.

 

4. Süre bitiminde ılık suyla krem uyguladığınız yerleri yıkayarak iyice durulayın. Cildinizi yıkarken sıcak su kullanmayın. Bu cilt beyazlatıcı krem arzu edilen sonuç alınana kadar günlük olarak uygulanabilir.

 

Dikkat etmeniz gerekenler

 

1. Cilt beyazlatıcı kremi kullanacağınız her zaman yeniden yaparak uygulayın. Artan kalanları bir sonraki sefer kullanmayın.

 

2. Cilt beyazlatıcı kreminizi yüz bölgenizde kullanırken göz bölgenizden ve burun deliklerinizden uzak tutun. Bu bölgeler hassas bölgelerdir. Çünkü zerdeçal ve limon suyu gözlerinizde ve burun deliklerinizde yanma hissine neden olabilir.
Toplam Okunma Sayısı: 3434

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu